Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

12 kandydatów w konkursie na dyrektora „Powszechnego”

12 kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. Za tydzień odbędzie się pierwsze posiedzenie komisji konkursowej, która sprawdzi oferty pod względem formalnym

Kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu muszę mieć m.in. wykształcenie  wyższe magisterskie, minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy artystycznej związanej z teatrem, filmem lub telewizją, minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu w sferze kultury lub minimum 3-letnie doświadczenie w reżyserii lub kierowaniu produkcją teatralną, filmową lub telewizyjną. – Dodatkowo preferowane umiejętności i kompetencje to m.in.doświadczenie przy realizacji międzynarodowych i ogólnopolskich przedsięwzięć artystycznych, doświadczenie w kierowaniu zespołem nie mniejszym niż 30 osób, doświadczenie w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych oraz doświadczenie w pracy w teatrze i znajomość specyfiki pracy tej instytucji – informuje Urząd Miejski.

Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 30 sierpnia. Dzień później upływa kadencja obecnego dyrektora „Powszechnego” – Zbigniewa Rybki.

Przypomnijmy, to drugi konkurs na dyrektora radomskiego teatru. Pierwszy nie został rozstrzygnięty. Swoje zastrzeżenia do niego przedstawiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (więcej na ten temat dowiesz się tutaj).

Komentarze
Exit mobile version