full screen background image

5 oznak, że potrzebujesz nowego samochodu. Sprawdź!Istnieje wiele powodów sprzedaży i wymiany samochodu. Bardzo możliwe, że Ty również rozważasz taką opcję. W jakich sytuacjach nie warto czekać ze zmianą? Kiedy opłaca się po prostu kupić następne auto?

Zakup nowego pojazdu – skąd wziąć pieniądze?

Kupno samochodu to jeden z największych wydatków obciążających nasze gospodarstwa domowe. Zazwyczaj finansowany jest on z różnych źródeł. Mogą to być po prostu oszczędności, pieniądze z zysku ze sprzedaży starego auta, albo kredyt samochodowy.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy. W przypadku kredytu jest to możliwość rozłożenia dużego wydatku w czasie, a także gwarancja bezpieczeństwa, które uwarunkowane jest przez odpowiednie ubezpieczenie. Dlatego, jeżeli narzekasz na swoją starą toyotę lub fiata, a masz dobrą zdolność kredytową, rozważ taką inwestycję.

1.    Awarie – zrób dokładną analizę

Warto zdecydować się na nowy pojazd wtedy, kiedy ten aktualny zaczyna zawodzić. Mniejsze i większe awarie to nie tylko strata czasu oraz energii, ale też potęgujące się koszty. Zrób listę wydatków, sprawdź, ile zapłaciłeś za naprawy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To pozwoli Ci podejść do kwestii zakupu nowego auta bardziej świadomie. Pokaże, czy koszty remontu są większe niż odsetki, które będziesz płacić, kiedy zdecydujesz się na kredyt na samochód.

2.    Uszkodzenie ważnych układów

Kup nowe auto wtedy, kiedy awaryjne stają się istotne układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Częsty problem z hamulcami, czy układem kierowniczym powinien zapalić w głowie kierowcy czerwoną lampkę. Spokojna jazda to przecież bezpieczna jazda!

3.    Wygoda to podstawa

Powiększyła Ci się rodzina, to kolejny powód, aby zmienić swoje auto na nowe. Komfort jazdy jest kwestią kluczową, nie tylko dla Ciebie, ale też dla Twoich dzieci. Zwłaszcza że w ciągu tygodnia spędzamy w drodze nawet kilkanaście godzin. Duży samochód rodzinny powinien spełnić Wasze oczekiwania.

4.    Technika poszła do przodu

Lato w pełni, a w Twoim samochodzie brakuje klimatyzacji. Masz problem z parkowaniem i nie możesz skorzystać z czujnika parkowania, bo Twoje cztery kółka nie zostały wyposażone w takie rozwiązanie. Może czas na zmiany? Jeżeli zależy Ci na lepszej funkcjonalności – zdecyduj się na taki zakup. Rób wszystko szybciej, lepiej i sprawniej!

5.    Wybierz dobry moment

Korzystnie jest sprzedać swoje auto, zanim jego wartość diametralnie spadnie. Najlepiej zrobić to w ciągu pięciu lat od dnia, w którym pojazd zjechał z taśmy produkcyjnej. Później koszty jego naprawy znacznie wzrosną, co jednocześnie ma swoje odbicie w kwocie, jaką trzeba zapłacić za zakup. Nieopłacalne jest natomiast sprzedawanie pojazdu po 2 latach użytkowania, wówczas mamy bardzo dużą stratę na wartości (pierwszy rok to średnio 25 proc., a drugi 20 proc.).

Komentarze