Bartek Malec z Czarnych Radom blisko podium w Rybniku

Bartek Malec z Czarnych Radom grając w parze z Michałem Kądziołą, zajęli czwarte miejsce podczas turnieju Plaża Open rozgrywanego w Rybniku oraz będącego kwalifikacjami mistrzostw Polski.

Bartek Malec z Czarnych Radom wraz z Michałem Kądziołą byli blisko podium w turnieju siatkówki plażowej Plaża Open rozgrywanego w Rybniku, który jest jednocześnie kwalifikacją mistrzostw Polski.

Obaj Panowie zagrali ze sobą po raz drugi. Pierwszy turniej tydzień temu rozegrali w Przysusze, zajmując tam 2. miejsce, przegrywając jedynie z duetem Ociepskim i Łukasikiem.

W meczu półfinałowym podejmowali duet Jędrzej Brożyniak i Piotr Janik. Pojedynek zakończył się po dwu setowym boju, w którym emocji nie zabrakło. Odsłony kończyły się wynikiem 19:21. A przeciwnicy z półfinału, okazali się późniejszymi triumfatorami turnieju w Rybniku.

W meczu o brązowy medal duet Malec/Kądzioła podejmował turniejową „jedynkę” Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz. Mecz toczył się w zaciętej atmosferze. Pierwszy set padł łupem Malca i Kądzioły, którzy wygrali na przewagi 26:24. Drugi set również toczył się na podobnych warunkach, jednak w tym lepsi okazali się Parcej/Dzikowicz. O zwycięstwie decydował tie-break, który jak cały mecz rozgrywany był na przewagi. W ostatecznym rozrachunku turniejowa „jedynka” okazałą się lepsza.

Turniej w Rybniku był przedostatnim z cyklu Plaża Open. W najbliższy weekend siatkarze spotkają się w Białymstoku.