Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Będzie pomnik Radomskiego Czerwca `76

dav

Pomnik Radomskiego Czerwca ’76 stanie na skwerze przy alei Romaszewskiego. Tak zdecydowała Komisja Kultury i Promocji w Radomiu, która pozytywnie zaopiniowała miejsce pod budowę obiektu. By ta się rozpoczęła, potrzebna jest jeszcze zgoda radnych

Jest zgoda Komisji Kultury i Promocji na budowę pomnika Radomskiego Czerwca ’76. Rzeźba upamiętniająca wydarzenia czerwcowe ma stanąć na skwerze przy alei Zbigniewa Romaszewskiego i ulicy 25 Czerwca obok Zespołu Szkół Samochodowych, naprzeciwko gmachu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu czyli dawnej siedziby Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Zaopiniowanie miejsca pod obiekt to milowy krok w stronę budowy rzeźby, o którą od lat zabiegają radomscy działacze patriotyczni – mówi radny Dawid Ruszczyk z Komisji Kultury i Promocji w Radomiu.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/01/20.01.21-Dawid-Ruszczyk.mp3?_=1

W tym roku przypada 45. rocznica wydarzeń czerwcowych. Radomskie stowarzyszenie dążyło do budowy i odsłonięcia pomnika właśnie w 2021 roku, ale niestety nie uda się dotrzymać tego terminu – przyznaje Stanisław Kowalski, Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ’76. Najważniejsze jest jednak to, by obiekt upamiętniający radomskich bohaterów wreszcie powstał – podkreśla Kowalski. Do tego potrzebna jest jeszcze zgoda radnych.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/01/20.01.21-Stanislaw-Kowalski.mp3?_=2

Projekt pomnika Radomskiego Czerwca 76′ jest już gotowy. Wykonał go artysta rzeźbiarz z Kielc. Koszt budowy pomnika to 400-500 tys. zł. Radomskie stowarzyszenie zamierza uzyskać na ten cel dotacje m.in. z IPN-u, od którego otrzymało już pisemne zapewnienie o finansowym wsparciu.

Komentarze
Exit mobile version