Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli technicznej autokarów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców. Kontrole autobusów odbywają się codziennie rano na parkingu przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym.

Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie zimowe funkcjonariusze przeprowadzają codziennie na ulicy Mierzejewskiego (parking przy UTH) w godzinach 6:30-8:00. – Funkcjonariusze realizujący działania oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, szczególną uwagę zwracają na: sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia, stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia. Niestety tylko stacja diagnostyczna dysponuje odpowiednimi urządzeniami do kompleksowych i dokładnych badań stanu technicznego pojazdów. Potwierdzenie przeprowadzonego badania kierowca winien posiadać podczas wykonywania przewozu oraz kontroli autobusu – mówi Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

– Policjanci nie mają możliwości dogłębnego zbadania technicznego dwóch najważniejszych układów: układu kierowniczego i hamulcowego. To można zbadać tylko na stacji diagnostycznej, dlatego proszę państwa o wpisanie do umowy z przewoźnikiem żądania sprawdzenia tych układów na 24 godziny przed wyjazdem. Wówczas wszyscy będziemy mieć pewność, że te ten pojazd jest sprawny. W przypadku wątpliwości np. co do stanu trzeźwości kierowcy tuż przed podróżą, zawsze można zadzwonić na numer alarmowy 997 lub 112. Policja podjedzie wtedy jak na interwencje – uzupełnia mł. Ins. Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP z/s w Radomiu.

Kontrole autokarów będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie.

Radom: 048-345 25 61, dyżurny: 048-345-26 30.

Komentarze
Exit mobile version