Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Brak pieniędzy z RFIL-u dla Radomia nadal budzi emocje

Trzecia transza Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych została podzielona politycznie – uważają prezydent Radomia Radosław Witkowski i wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. Zdaniem polityków decyzja pominięcia naszego miasta na liście beneficjentów jest bulwersująca

Radomska służba zdrowia bez dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze z trzeciej transzy programu zostały rozdane w zeszłym tygodniu, ale pominięcie Radomia na liście beneficjentów nadal budzi emocje prezydenta Radosława Witkowskiego i wicemarszałka Rafała Rajkowskiego. To dlatego, że politycy wnioskowali o dofinansowanie na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Radomiu – mówi Witkowski.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/04/07.04.21-Radoslaw-Witowski-SOR.mp3?_=1

Wniosek miasta na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego opiewał na 27,5 mln zł. Ten związany z gruntowną przebudową SOR-u Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie na 72 mln zł. Żaden z projektów nie otrzymał złotówki, chociaż środki przyznawane w ramach programu pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/04/07.04.21-Rafal-Rajkowski-SOR.mp3?_=2

Przypomnijmy, w ramach dwóch poprzednich transz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pieniądze trafiły do Radomia. To w sumie 52 mln zł m.in. na rozbudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego i Lubelską.

Komentarze
Exit mobile version