full screen background image

Co? Gdzie? Kiedy?

Lis
21
czw
Marek Citak – wystawa malarstwa @ Dom Kultury Idalin
Lis 21@18:00 – 19:00
Marek Citak - wystawa malarstwa @ Dom Kultury Idalin

Dom Kultury Idalin zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marka Citaka

Marek Citak – absolwent PLSP im Antoniego Kenara w Zakopanem (1974 r.) w klasie stolarstwo artystyczne. Nauczyciel plastyki i techniki. Uprawia snycerstwo, malarstwo sztalugowe i rysunek. Mieszka i tworzy w Radomiu.

Lis
25
pon
Naturalnie Gruzja – wystawa fotografii @ Łaźnia
Lis 25@18:00 – 19:00
Naturalnie Gruzja - wystawa fotografii @ Łaźnia

25 listopada Łaźnia zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Magdaleny Gorzkowskiej – Naturalnie Gruzja

Wystawa fotografii Magdaleny Gorzkowskiej połączona z prezentacją multimedialną dokumentującą podróż do Gruzji.

Gru
12
czw
Przestrzenie percepcji – wystawa @ Dom Kultury Idalin
Gru 12@18:00 – 19:00
Przestrzenie percepcji - wystawa @ Dom Kultury Idalin

Przestrzenie percepcji. Na pograniczu obrazu i słowa – wystawa Martyny Sobańskiej i Patryka Wikalińskiego

Artyści za pomocą obrazu i słowa postarają się uchwycić pogranicza tego co zewnętrzne. Punkt gdzie widzialne łączy się z wyobrażonym. Miejsca, które są nie-miejscami, stany nie do zwerbalizowania, uczucia, których nie można zamknąć w słowach – trzeba otworzyć okna. Percepcja człowieka umożliwia mu doświadczenie zmysłowe, ale też poczucie otoczenia. To rejestrują. Za pomocą struktur związanych z wyobraźnią odbierają wrażenia zmysłowe, które uruchamia intuicja. Jej wizualizacją będą ich zdjęcia. Słowa przekażą natomiast to co nieokreślone oraz to co wydaje się nieoczywiste, a co będzie można odczytać symbolicznie i przefiltrować przez swoje emocje i doświadczenia.

Przestrzenie percepcji to wystawa, która jest wynikiem spotkania się światów fotografa mobilnego i poetki, wyrażającej się na pograniczu sztuk. Teraz jest to wspólny obszar wyznaczający kierunki ich artystycznych działań. Wystawa będzie stanowiła wielowarstwowe transformacje przedstawień. Sugestywne detale, kolorowa architektura oraz słowa. Ta ilość płaszczyzn wydobędzie istotę tego czym jest percepcja i przeżywanie oraz pokaże wszystkie kolory i wymiary doświadczania.