full screen background image
Search

Co? Gdzie? Kiedy?

Lut
22
pt
Spektakl „Przekładaniec” @ Resursa Obywatelska
Lut 22@18:00 – 20:00
Spektakl "Przekładaniec" @ Resursa Obywatelska

Teatr Resursa zaprasza na spektakl „Przekładaniec” wg Stanisława Lema, w reż. Marcina Fortuny.

Odnoszący sukcesy kierowca rajdowy Richard Fox ciągle ulega groźnym wypadkom. Może jednak dalej uprawiać sport dzięki genialnemu doktorowi Burtonowi, który przeszczepia Foksowi na miejsce uszkodzonych części ciała narządy od ofiar jego własnych karamboli. Sprawę komplikuje fakt, że Fox zdaje się przejmować cząstki osobowości od dawców, wśród których jest zarówno kobieta, jak i pies. Prawnie rzecz wikła się jeszcze bardziej, gdy wskutek pecha, rajdowca nie stać na zapłatę rachunków medycznych oraz gdy po jednym z wypadków dawcą zostaje jego własny brat, który był jego pilotem. Pojawia się także kwestia wypłaty ubezpieczenia. Wdowa po bracie mówi jeśli to Richard to niech odda pieniądze z ubezpieczenia, a jeśli to mój mąż niech wraca do domu. Wdowa ginie w kolejnym wypadku. Akcja toczy się wokół pytania, ile jeszcze jest Richarda Foxa w Richardzie Foxie oraz jaka jest jego właściwa osobowość prawna. W zakończeniu w ciele złożonym z różnych przeszczepów z Richarda pozostaje tylko twarz, mózg przeszczepiony został od jego nowego pilota, który także zginął.

Wstęp wolny.

Koncert zespołu FacesBlues @ Cafe Elektrownia
Lut 22@20:00 – 22:30
Koncert zespołu FacesBlues @ Cafe Elektrownia

FacesBlues to czterech Radomian, pasjonatów bluesa: Wojtek Blachliński – śpiew, Paweł Matracki – gitara, Marek Szczygielski – bas i Leszek Tarasiński – perkusja. Grupa zaistniała oficjalnie w 2017 roku. Oficjalnie, tzn. w mediach społecznościowych: na FB i YT. Wcześniej członkowie zespołu spotykali się, grając ku swojej radości i satysfakcji, by ostatecznie wylądować w studio nagraniowym i zarejestrować pięć bluesowych standardów. Każdy z muzyków FacesBlues pracuje zawodowo w dziedzinach nie związanych z muzyką. Ale muzyką żyją i kochają się w niej bez pamięci od lat.

Wojciech „Blacha” Blachliński od wielu lat związany jest z radomskim środowiskiem uprawiającym muzykę turystyczną, żeglarską, oraz poezję śpiewaną. Zdobył wyróżnienie na XXII Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” wraz z zespołem „Sitting Blues”. Od tamtej pory zaczął kierować się mocniej w stronę bluesa. FacesBlues to jego pierwszy klasyczny kwartet bluesowy.

Paweł Matracki, muzyczny samouk, miłośnik wszelkiego gitarowego grania, w szczególności bluesowych, emocjonalnych fraz. Swoją muzyczną pasję ujawnił w połowie lat 80-tych. Przewinął się przez wiele miejscowych kapel usiłujących pojawić się na ogólnopolskim rynku, z których najbardziej znana to IRA. Na początku lat 90 rozstał się z aktywnym muzykowaniem, poświęcając się dziennikarstwu. Z muzycznego niebytu wyciągnął go w 2010 roku Leszek Tarasiński. Wspólnie grali w formacji Bluebird Band. Prócz tej grupy Paweł Matracki uczestniczył w przedsięwzięciu pod nazwą Blues Power, by następnie zapuścić korzenie w FacesBlues.

Marek Szczygielski – od 40 lat zakochany w muzyce i sporcie. Pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Otwarty na różne gatunki muzyczne. Aktualnie działa w kilku formacjach muzycznych.

Leszek Tarasiński – pasjonat muzyki i muzyczny samouk. Na początku swej muzycznej drogi współtworzył pierwszy skład grupy IRA (1983-1985). Od kilku dekad ciągle aktywny muzycznie, głównie na scenie lokalnej, gdzie w ostatnim czasie uczestniczył w kilku ciekawych projektach autorskich, zawierających się w szeroko rozumianym obszarze bluesa, jazz-rocka oraz pop music.

Członkowie FacesBlues swoje granie traktują jako pasję i odskocznię o życiowej codzienności. Wykonują klasyczne kompozycje bluesowe i rockowe, często w wersjach mocno odbiegających od pierwowzoru.

Podczas koncertu FacesBlues będzie można posłuchać utworów spopularyzowane przez takich nieżyjących już artystów jak Stevie Ray Vaughan, Albert King, Tadeusz Nalepa, Howlin Wollf, Jimi Hendrix czy mający się znakomicie i grający przepiękne bluesy amerykański gitarzysta Robben Ford.

Ilość miejsc siedzących ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsca pod numerem telefonu: 506 876 851 lub 533 030 431.

Fot. z archiwum artysty

Lut
25
pon
DKF – „Zwierzęta” @ Kino Elektrownia
Lut 25@18:15 – 20:15
DKF - „Zwierzęta” @ Kino Elektrownia

Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy kinie MCSW „Elektrownia” zaprasza na najnowszy film Grzegorza Zglińskiego pt. „Zwierzęta”

W swoim najnowszym filmie Grzegorz Zgliński, autor doskonałego Wymyku z Robertem Więckiewiczem, opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakację do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a Zwierzęta stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których Zwierzęta zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie.

Karnety na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF 27 zł, pojedyncze wejście – 12 zł. Po okazaniu biletu z kina promocja na zakup biletu na wystawę. Karnety i zaproszenia są ważne po uprzedniej rejestracji w kasie kina. Miejsc na widowni są numerowane. Po zakupie biletu, kasa nie przyjmuje zwrotów.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.

Mar
8
pt
Koncert Sarius x PlanBe @ Klub Strefa G2
Mar 8@20:00 – 23:30
Koncert Sarius x PlanBe @ Klub Strefa G2

Agencja Artystyczna Perspektywy zaprasza na szalony wieczór, w czasie którego swoje koncerty zagrają Sarius oraz PlanBe. Dwójka znakomitych artystów, dwie odmienne osobowości i dwa niepodrabialne style. To połączenie zapewni wyjątkową energię powodując, że będzie to jedna z najlepszych hip-hopowych imprez tej zimy w Radomiu.

Sarius to młody i utalentowany raper i wokalista, który pochodzi z mającego hip-hopowe tradycje częstochowskiego osiedla 1000-lecia. Na rynku zadebiutował w 2013 roku, wydanym nakładem Asfalt Records, albumem „Blisko leży obraz końca”. Od tamtego momentu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie, a przełomowym krążkiem okazał się dla niego zeszłoroczny Antihype, który został wydany w jego własnym labelu. Album w recenzjach i opiniach słuchaczy zyskał bardzo dobre oceny, niejednokrotnie lądując na podium podsumowań 2017. Aktualnie Sarius promuje najnowsze wydawnictwo pod tytułem „Wszystko co złe”, który uzyskał status złotej płyty.

PlanBe uchodzi za jeden z największych talentów na polskiej scenie hip-hopowej, mówi się, że jest jednym z diamentów korony QueQuality. Wachlarz inspiracji PlanaBe jest szeroki, ale w głównej mierze skupia się na brzmieniu Nowego Toronto, które przy swoich nietypowych podziałach rytmicznych zarazem wymusza kombinowanie z flow, jak daje spore pole do popisu do płynnego przechodzenia między rapem z pazurem a slowjamowym podśpiewywaniem. Artysta promować będzie swój najnowszy krążek, zatytułowany Moda, który ukaże się 18 stycznia.

Źródło, fot. facebook.com

Mar
23
sob
Koncert Ani Dąbrowskiej @ Klub Strefa G2
Mar 23@20:00 – 22:00
Koncert Ani Dąbrowskiej @ Klub Strefa G2

Ania Dąbrowska powraca do Wytwórni! W listopadzie ukazała się płyta artystki zatytułowana „The Best Of”. Album to kompilacja największych przebojów Ani, która zawiera 15 utworów pokazujących pełen przekrój i ewolucję jej muzycznego stylu.

Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z filmowymi piosenkami.

Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remixie Gromieego.

Płytę „The Best Of” promuje najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej zatytułowany „Z Tobą nie umiem wygrać”. Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór, taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków.

Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty. Uznanie dla jej talentu wyraża aż dziewięć Fryderyków, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.

Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem.

Artystka nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje.

Punkt Sprzedaży (nie jest organizatorem): Biuro podróży Big Holiday, Radom, ul. Wałowa 7.

Źródło: www.facebook.com/events