full screen background image
Search

Co? Gdzie? Kiedy?

Paź
17
czw
XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej @ kościoły, ZSM, DK Kozienice
Paź 17@17:00 – Paź 20@19:00
XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej @ kościoły, ZSM, DK Kozienice

W dniach 17–20 października w Radomiu odbędzie się XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia popularyzuje europejską muzykę dawną, a w szczególności dzieła najsłynniejszego kompozytora polskiego średniowiecza Mikołaja z Radomia.

W związku z obchodami 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, jak również z obchodami roku wybitnej kompozytorki i skrzypaczki – Grażyny Bacewicz, oprócz utworów kompozytorów średniowiecza, renesansu i baroku, w 2019 roku w repertuarze festiwalowym znajdą się utwory tegorocznych jubilatów.

Program festiwalu:

17 października
godz. 17.00, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Szlakami średniowiecznej Europy. Wykonawcy: Zespół Muzyki Średniowiecznej Tryzna: Michał Matynia – lira korbowa, nyckelharpa, Jahiar Azim Irani – santur, śpiew, Łukasz Jasiak – bębny. Wstęp wolny.

godz. 18.00, Dom Kultury w Zwoleniu
W hołdzie Moniuszce. Wykonawcy: Monika Świostek – sopran, Jakub Hołub – fortepian. Wstęp wolny.

godz. 19.00, kościół Św. Jana Chrzciciela w Radomiu
Koncert inauguracyjny: Muzyczny alians dawnej Hiszpanii i Francji.
Wykonawcy: Julieta Gonzalez-Springer – sopran, instrumenty perkusyjne, Izabela Szymańska-Skrukwa – klawesyn, Marek Skrukwa – viola da gamba.
Wstęp wolny.

18 października, godz. 18.00, Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu
Jubileusz 25-lecia Zespołu Muzyki Dawnej Basso Continuo ZSM.
Wykonawcy: Zespół Basso Continuo oraz Karolina Zych – flet traverso, Klaudyna Żołnierek – teorba, Piotr Młynarczyk – viola da gamba, Jolanta Kowalska-Pawlikowska – sopran. Wstęp wolny.

19 października, godz. 19.00, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
Koncert Ensamble Baroque de Poitu: Christophe Mourault – skrzypce barokowe, Magdalena Spielmann – flety proste, Szczepan Dembiński – wioloczela barokowa, David Sénéquier – klawesyn, organy. Wstęp wolny.

20 października, godz. 18.00, Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu
Koncert Finałowy Od Bacha do Bacewicz. Wykonawcy: Magdalena Schabowska-Krawczyk – sopran, Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego. Wstęp 20 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie ZSM w Radomiu lub na godzinę przed koncertem.

Paź
18
pt
Tak bym chciała… – spektakl Teatru Poszukiwań @ Resursa Obywatelska
Paź 18@12:00 – 13:00
Tak bym chciała… – spektakl Teatru Poszukiwań @ Resursa Obywatelska

18 października Resursa Obywatelska zaprasza na spektakl Teatru Poszukiwań – Tak bym chciała

Przedstawienie Tak bym chciała – wyreżyserował Włodzimierz Mancewicz, który stworzył scenariusz w oparciu o dwa wstrząsające teksty: Dziennik z łódzkiego getta Rywki Lipszyc i Dziennik Anne Frank.

Niemcy dążą do całkowej eksterminacji Żydów, codzienne życie ukrywającej się Anne (w Amsterdamie) i zamkniętej w getcie Rywki jest walką o każdy kolejny dzień. W dziennikach dziewczęta piszą o otaczającej je ponurej rzeczywistości, ale też o swoich marzeniach, tęsknotach, typowych dla nastolatek rozterkach. Anne zmarła w obozie koncentracyjnym w Bergen – Belsen; Rywka doczekała wyzwolenia tego obozu, ale zmarła, wycieńczona, niedługo potem.

Próbę odczytania dzienników podejmują młodzi aktorzy: Nadia Drabczyk i Julia Wójcik.

Wymiana ubrań i warsztaty makramy @ Scena Obozisko
Paź 18@17:30 – 18:30
Wymiana ubrań i warsztaty makramy @ Scena Obozisko

Wymiana ubrań i warsztaty makramy – to wydarzenie, na które zaprasza Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu

– Zasada jest prosta: przynosimy czyste, wyprasowane rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Należy też przynieść swoje wieszaki, do zwrotu, by móc zawiesić ubrania na stojakach – mówi Marysia Kosińska, pomysłodawczyni wydarzenia. – Nie wypuścimy cię jednak tak szybko! Obowiązkowe pogaduchy przy kawie i herbacie. Dla chętnych przygotowaliśmy również mini warsztat makramy – dodaje.

Organizatorzy zachęcają również do przyniesienia nieużywanych już koców i kołder. Chcą je przekazać Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomiu, bo zima to dla podopiecznych najgorszy czas. Koce i kołdry posłużą do wyściełania bud zwierzakom.

Wstęp wolny.

Początek 18 października o godz. 17.30 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Paweł Susid – wystawa @ MCSW Elektrownia
Paź 18@18:00 – 19:00
Paweł Susid - wystawa @ MCSW Elektrownia

MCSW Elektrownia zaprasza na otwarcie wystawy Paweł Susid, „Mówię wam, tak wygląda wasze życie”

Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy z różnych okresów twórczości artysty. Najstarsze pochodzą z lat 80., kiedy to ukształtowała się idea jego sztuki, konsekwentnie kontynuowana do dziś.

Paweł Susid najczęściej maluje małoformatowe obrazy-komunikaty o plakatowej, pozornie niedbałej formie, których cechą charakterystyczną są odbite na szablonie słowa lub zdania, komentujące w lapidarny, ironiczny i wieloznaczny sposób otaczającą rzeczywistość. Poruszana przez Susida tematyka jest niezwykle różnorodna: od kwestii politycznych, religijnych i społecznych, poprzez zagadnienia związane ze sztuką aż po błahostki codzienności.

Wystawa będzie czynna do 19 stycznia 2020.

 

Wieczór Inspiracji i Kobiecości Mary Kay @ Centrum Wolontariatu Międzynarodowego
Paź 18@18:00 – 19:00
Wieczór Inspiracji i Kobiecości Mary Kay @ Centrum Wolontariatu Międzynarodowego

W piątek – 18 października – wszystkie panie będą miały okazję wzięcia udziału w Wieczorze Inspiracji i Kobiecości Mary Kay

Podczas wieczoru panie dowiedzą się, m.in. jak pielęgnować i odkryć w sobie piękno i być bardziej kobiecą, jak budować pewność siebie i czym ona jest naprawdę, jak pokochać siebie na nowo, czym jest wizja i jaką rolę pełni w życiu kobiety, a także czym grozi jej brak, jak osiągnąć sukces i wykorzystać drzemiący w nas potencjał oraz dobrze się bawić, jak osiągać i zachować przy tym wartości i priorytety i wiele więcej…

Wieczór poprowadzi Dorota Cebratowska, Starsza Krajowa Dyrektor firmy Mary Kay.

To wydarzenie dla kobiet odbędzie się w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego – ul. Kelles-Krauza 19, Radom – Parking i wejście od ul. Niedziałkowskiego. Start godz. 18.

Więcej informacji u p. Kamili Arak – tel. 512460331.

KęKę – Mr KęKę – koncert w Radomiu @ Klub Strefa G2
Paź 18@20:00 – 23:00
KęKę - Mr KęKę - koncert w Radomiu @ Klub Strefa G2

KęKę wystąpi w październiku z Radomiu

Raper będzie promował płytę Mr KęKę

Support:
Bartek Oficjalnie
Czaku

Po ogromnym sukcesie „To Tu” (podwójna platyna, ponad 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT) KęKę powraca by po raz kolejny Was zaskoczyć.

„Mr KęKę” to najbardziej zróżnicowany z dotychczasowych albumów rapera. Lekkie, czasem prześmiewcze numery przeplatają się z poważnymi, refleksyjnymi i nierzadko gorzkimi utworami. Za warstwę muzyczną odpowiada czołówka polskich producentów. Jest nowocześnie ale też melodyjnie, czyli sprawdzona mieszanka do jakiej przyzwyczaił nas raper. Całości dopełniają starannie dobrani goście. Każdy z nich należy do czołówki polskiej muzyki w swoim gatunku.

Paź
19
sob
Puchar Prezydenta Radomia @ Automobilklub Radomski
Paź 19@07:00 – 17:00
Puchar Prezydenta Radomia @ Automobilklub Radomski

19 października w Automobilklubie Radomskim odbędzie się Puchar Prezydenta Radomia – otwarta impreza samochodowa dla kierowców amatorów.

Udział w imprezie – bezpłatny – zarówno dla uczestników, jak i widowni.

Zawodnicy – uczestnicy będą podzieleni na 5 klas, w zależności od pojemności skokowej silnika samochodu, na którym wezmą udział w imprezie. Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna wszystkich uczestników imprezy.

Podczas imprezy uczestnicy będą mieli do przejechania 2 – 3 określonych prób sprawnościowych zlokalizowanych na torze.

Uczestnicy imprezy za miejsca 1-3 w każdej klasie (5 klas + klasyfikacja generalna) otrzymują puchary oraz za miejsca I – VI w klasyfikacji generalnej nagrody rzeczowe, jak również we wszystkich klasach za miejsca I – VI dyplomy.

Regulamin oraz zgłoszenie online dostępne TUTAJ.

Koncert jesienny @ Radomska Orkiestra Kameralna
Paź 19@18:00 – 20:00
Koncert jesienny @ Radomska Orkiestra Kameralna

19 października Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert jesienny z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Piotra Mossa

Wykonawcy:
Anna Sikorzak-Olek – harfa i harfa celtycka
Anna Włodarska-Szetela – flet
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.:
W. A. Mozart – Koncert na flet i harfę C-dur KV 299
Piotr Moss – „Rémanences” Koncert na harfę celtycką i orkiestrę

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca @ kościół Wszystkich Świętych
Paź 19@19:00 – 20:00
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca @ kościół Wszystkich Świętych

W sobotę, 19 września w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca

Jacek Boniecki dyrygent  „Mazowsze”

Koncert odbędzie się w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2019.

Paź
20
nie
Biesiada Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych @ Dom Kultury
Paź 20@09:00 – 16:00

W niedzielę, 20 października w Domu Kultury w Zwoleniu odbędzie się 36. Biesiada Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych Zwoleń 2019

Zupka z blaszanego kubka @ Kuźnia Artystyczna
Paź 20@10:00 – 13:00
Zupka z blaszanego kubka @ Kuźnia Artystyczna

W niedzielę, 20 października, w Kuźni Artystycznej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach „Wkręć się w teatr: Zupka z blaszanego kubka

Dwoje piratów: Emma i Chudy Joe trafia na bezludną wyspę. Ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Próbują za wszelką cenę wydostać się z wyspy, ale nie jest to łatwe. Joe próbuje jakoś rozbawić Emmę. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzy teatrzyk, przedstawia morską wersję Czerwonego Kapturka, w której wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem – Czerwona Apaszka.

Czy uda im się wydostać z wyspy? Jak zakończy się ich przygoda? Co odnajdą w znalezionej butelce?

Scenariusz i reżyseria, obsada: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk; muzyka: Andrzej Kopczyk.

Spektakl dla widzów: 5+.

Spektakle o godz. 10 i 12.

Andrzej Piaseczny – koncert @ Sala Koncertowa
Paź 20@18:00 – 19:00
Andrzej Piaseczny - koncert @ Sala Koncertowa

20 października w Radomiu wystąpi znany i lubiany piosenkarz Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny wystąpi w sali koncertowej. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach. Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

Fot. http://andrzejpiaseczny.art.pl/

Ks. J. Popiełuszko – koncert z okazji rocznicy śmierci @ kościół garnizonowy
Paź 20@19:00 – 20:00
Ks. J. Popiełuszko - koncert z okazji rocznicy śmierci @ kościół garnizonowy

W niedzielę, 20 października w Radomiu odbędzie się koncert słowno-muzyczny Dobrem zwyciężać –  35 rocznica śmierci bł. ks. Jerzy Popiełuszko

„Dobrem Zwyciężać” koncert Jerzy Zelnik scenariusz, Robert Grudzień producent.
Czasy, w jakich żyjemy domagają się szczególnych przewodników duchowych. Jednym z nich jest nadal ks. Jerzy Popiełuszko. Rozważanie jego przesłania
oznacza powrót do zapoznanych wartości ewangelicznych. Pozostaje on patronem i świętym na czas nowego tysiąclecia. Patron to ktoś, kto wspiera. Albowiem
wielu mu współczesnych go nie rozumiało, pozostawiając go w opuszczeniu.
Zginął nie tylko za Polskę, solidarność, ale za prawdę Chrystusową, dająca autentyczną wolność. Całą mocą swej ewangelicznej odwagi wskazywał, że
trzeba przezwyciężać lęk, gdyż religia chrześcijańska nie jest religią strachu, ale religią miłości. Pokazujemy, że to co mówił i czynił pozostaje nadal aktualne, godne przynajmniej duchowego naśladownictwa. Chcemy przypomnieć atmosferę tamtych, solidarnościowych lat, z nadzieją, że to co dobre i Boże nigdy nie ulega zapomnieniu i przekreśleniu. ks. prof. Jan Sochoń

„Zło dobrem Zwyciężaj” – to propozycja wykonania koncertu słowno-muzycznego w 35.rocznicę tragicznej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Program oparty jest na scenariuszu ks. prof. Jana Sochonia oraz Jerzego Zelnika, realizowany w kościołach oraz salach koncertowych w Polsce i za granicą od roku 2004.

Paź
23
śr
Joanna Czapla – spotkanie autorskie @ Filia nr 6, MBP
Paź 23@10:00 – 11:00
Joanna Czapla - spotkanie autorskie @ Filia nr 6, MBP

Joanna Czapla – radomianka, autorka książki ACZkolwiek będzie gościem filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu

Autorka jest radomianką, a książka ACZkolwiek – kocham życie jest jej debiutem literackim. Opisuje w niej swoją walkę z chorobą (rdzeniowy zanik
mięśni). Pani Joanna jest osobą poruszającą się na wózku, ale mimo to realizuje swoje pasje i marzenia.

Alicja Majewska wystąpi w Radomiu @ Sala koncertowa
Paź 23@19:00 – 20:00
Alicja Majewska wystąpi w Radomiu @ Sala koncertowa

Alicja Majewska – znana i lubiana polska piosenkarka, wystąpi w Radomiu.

Radomianie będą mieli okazję wysłuchać koncertu Alicji Majewskiej Żyć się chce.

Fot. oficjalna strona Alicji Majewskiej