full screen background image

Co? Gdzie? Kiedy?

Lis
23
sob
Freestyle dance session z Radomskim Kolektywem @ Kawiarnia Artystyczna
Lis 23@18:00 – 21:00
Freestyle dance session z Radomskim Kolektywem @ Kawiarnia Artystyczna

Radomski Kolektyw zaprasza na freestyle dance session

Radomski Kolektyw to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do tańca.
Specjalizują się w stylach street i club dance: breaking, hip hop, waacking, house dance oraz afro house. Są czynnymi tancerzami, jeżdżą po całym świecie, biorąc udział w rożnych zawodach, warsztatach oraz tanecznych i muzycznych wydarzeniach. Promują kulturę Hip Hop w Radomiu wśród swoich wychowanków i nie tylko. W tym składzie byli razem m.in. w USA, poszerzając swoją wiedzę na temat kultury swoich stylów tanecznych.

Freestyle dance session z Radomskim Kolektywem to spotkanie wszystkich pasjonatów tańca. – Podczas tej edycji organizatorzy zapraszają na podróż po rożnych odmianach gatunku muzyki hip hop, a to zapewni jedyny i niepowtarzalny dj VaZee – zapowiada Sylwia „Ruda” Żołądkiewicz, pomysłodawczyni tanecznego jamu.

VaZee Dj – wszechstronnie utalentowany DJ, który sprawdza się zarówno w turntablismie, nagrywaniu skreczy i cutów. Lawirując po różnych gatunkach muzycznych prezentuje piękno muzyki. Zdobył tytuł mistrza Red Bull 3style w Polsce oraz Mistrzostwo Świata federacji IDA. Jako DJ koncertowy Mr. KęKę nabrał apetytu na granie imprez.Na spotkaniu VaZee zagra specjalny showcase oraz poprowadzi krótkie warsztaty Dj-skie dla chętnych.

Jam session będzie sterowany przez tancerzy, ale będzie polegać na improwizacji tanecznej do danej muzyki. Organizatorzy zapraszają tancerzy, beatboxerów by wymieniać się swoimi umiejętnościami z resztą. Można przyjść, by po prostu posłuchać muzyki i pooglądać tancerzy. Motywem przewodnim kolejnego freestyle dance jam session będą kalifornijskie brzmienia, czyli hip hop i funk z Wybrzeża Zachodniego.

Wstęp wolny

Lis
27
śr
Czy klasycy to romantycy? – spektakl @ Scena Obozisko
Lis 27@19:00 – 20:30
Czy klasycy to romantycy? - spektakl @ Scena Obozisko

27 listopada na Scenie Obozisko zostanie wystawiony spektakl Teatru Dojrzałego – Czy klasycy to romantycy? Na podstawie utworów Adama Mickiewicza.

Wierna, klasyczna, a zarazem swobodna romantyczna interpretacja utworów wielkiego polskiego wieszcza w autorskiej scenicznej Teatru Dojrzałego.

Opieka artystyczna Dominik Wendołowski.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Gru
5
czw
Monodram Wiesława Komasy @ Kawiarnia Artystyczna
Gru 5@19:00 – 20:00
Monodram Wiesława Komasy @ Kawiarnia Artystyczna

„Jak się wszystko dziwnie plecie” – monodram Wiesława Komasy zostanie wystawiony już 5 grudnia w Kawiarni Artystycznej

Na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela” oraz scen z „Wesela” i  fragmentu tekstu ze „Studium o Hamlecie” Stanisława Wyspiańskiego.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: WIESŁAW KOMASA

Muzyka:  kompozycja „Lament” DARIUSZA JANUSA

– Życie w opowiadaniu  Romana Brandstaettera i kreatywność teatralna tego samego życia w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego budują smutny los bohatera mojego monodramu. I tak toczy się ta przedziwna historia Życie –Teatr, Teatr-Życie, którą od prapremiery krakowskiej (1901 rok) grają i oglądają kolejne pokolenia aktorów i widzów. I prawie nikt nie pamięta, że za fikcyjną akcja „Wesela” kryje się coś więcej. Poplątane to wszystko, a jednak prawdziwe – mówi Wiesław Komasa.

Wstęp wolny.

Początek o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.