Finał Pucharu Polski nie dla Radomki

W meczu półfinału Pucharu Polski kobiet siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały w Nysie 0:3 z Grot Budowlani Łódź.

Pierwsza partia spotkania lepiej rozpoczęła się dla łódzkiej drużyny 5:2, które mocno zagrywały i wyprowadzały skuteczne kontrataki. W ataku dobrze spisywała się Monika Fedusio 7:5. Radominaki szybko wyrównały wynik, dzięki pewnym zagraniom Samara Rodrigues De Almeida 7:7. Do stanu 15:15 drużyny grały równo. Dzięki kolejnej serii zagrywek Grot Budowlani zbudował po raz kolejny swoją przewagę 18:15. Do końca sytuację na parkiecie kontrolowały już zawodniczki z Łodzi. Wygraną pewnym atakiem przypieczętowała Fedusio 25:22.

Seta numer dwa od asa serwisowego rozpoczęła Janisa Johnson 1:0. Z akcji na akcję coraz skuteczniejsze na parkiecie były zawodniczki E.LECLERC MOYA Radomki Radom 7:4. Z kolei podopieczne Błażeja Krzyształowicza straciły na skuteczności w pierwszej swojej akcji 6:10. Grę łodzianek uspokoiły krótkie przerwy. Zaczęły dobrze czytać zamierzenia rywalek, dobrze bronić piłkę w polu i wyprowadzać skuteczne kontrataki 13:13. Od tego momentu rywalizacja po obu stronach siatki była niezwykle zacięta. Grot Budowlane zaczęły ustawiać szczelny blok, m.in. Weronika Centka 17:15. Zespół z Radomia też nie składał broni 19:20. W ataku nie myliła się Bruna Honorio Marques. Końcówka tej partii była niezwykle emocjonująca i zacięta 24:24. Więcej zimnej krwi w decydujących akcjach zachowały zawodniczki z Łodzi. Wygraną dobrym atakiem po bloku przypieczętowała Zuzanna Górecka 27:25.

Początek partii numer trzy zaczął się od równej gry po obu stronach siatki 5:5. Chwilę później łodzianki włączyły do swojej gry szczelny blok 9:7. Podopieczne Riccardo Marchesi zacięcie walczyły o każdą piłkę. Jednak z czasem miały problem, żeby zatrzymać ataki Fedusio oraz Góreckiej 8:13. Do tego ręki w polu serwisowym nie zwalniała Julia Nowicka 17:13. Trener radomskiej drużyny zaczął jeszcze w drugiej połowie tej zęści półfinału dokonywać zmian w wyjściowej szóstce 14:19. Jednak na niewiele się to zdało. Do końca sytuację na parkiecie kontrolowały zawodniczki Grot Budowlanych Łódź 21:17, choć radomiankom nie można było odmówić waleczności 20:22. Ostatnie słowo należało do ekipy z Łodzi. Spotkanie zakończył skuteczny blok na Johnsson kończy mecz.

W wielkim finale Final Four Grot Budowlani zmierzą się z Chemikiem Police, który pokonał 3:0 ŁKS.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)

Radomka: Rodrigues de Almeida 5, Honorio 27, Bałucka, Johnson 7, Łukasik 2, Zaborowska 2, Witkowska (libero) oraz Picussa 4, Twardowska 2, Biała, Moskwa 4.

Budowlani: Nowicka 3, Jones-Perry 22, Górecka 6, Fedusio 15, Lisiak 10, Centka 5, Stenzel (libero) oraz Kędziora, Damaske 1.

MVP: Małgorzata Lisiak (Budowlani).