full screen background image

Jak odnowić taras po zimieRenowacja tarasu to czynność którą musimy regularnie wykonywać, aby nasz taras ładnie wyglądał i służył nam przez wiele lat. Mróz, niskie temperatury i śnieg – zima daje w kość nie tylko nam, ekstremalne czynniki atmosferyczny dość mocno odbijają się także na naszym tarasie. W jaki sposób przywrócić dawny blask materiałom naturalnym?

Jeżeli na tarasie ułożone są deski tarasowe tradycyjne (zaliczamy do nich m.in. deski świerkowe, z modrzewia europejskiego i modrzewia syberyjskiego, termodrewna i drzew egzotycznych) musimy pamiętać o ich corocznej pielęgnacji. Powinniśmy pomyśleć o impregnacji drewna.

Od czego zacząć? Oczywiście od uprzątnięcia tarasu. Na początek wystarczy woda i mocna szczotka, jeżeli w garażu znajdziecie myjkę ciśnieniową, warto skorzystać z jej pomocy (jednak bardzo ostrożnie by nie uszkodzić drewna). Dopiero po gruntownych, wiosennych porządkach możecie obiektywnie ocenić stan tarasu. Jest szaro? Użyjcie preparatów do czyszczenia i pielęgnacji drewna. 
Jeżeli taras jest szary po naniesieniu koloru szarość może przebijać się przez impregnat którego użyliśmy i kolor wyjdzie inny od zamierzonego. Dlatego warto zastosować preparat do odszarzania drewna tarasowego.


Olejowanie tarasu = odświeżenie

Taras uprzątnięty, odszarzony – pora na olejowanie. Czasami przed olejowaniem desek warto skorzystać z cudu techniki jakim jest… papier ścierny. Nie przesadźmy jednak z naciskiem na drewno, chcemy je tylko odświeżyć.
Na rynku dostępne są różne oleje do desek tarasowych. Koniecznie wybierzcie ten przeznaczony do drewna na swoim tarasie. Nieodpowiednie dobranie produktów do odświeżenia tarasu, może przysporzyć więcej kłopotu niż radości.

Olejowanie zabezpieczy taras przed słońcem, deszczem i wilgocią, co więcej przywróci mu dawny wygląd.

A wszystkich którzy myślą o budowie własnego tarasu drewnianego lub kompozytowego bardzo do tego zachęcamy.
Więcej informacji o budowie tarasu.

Komentarze