full screen background image

Kolejne czarne punkty wodne na MazowszuW tym roku przybędzie osiem nowych czarnych punktów wodnych na Mazowszu. Akcja znakowania niebezpiecznych miejsc nad akwenami trwa już 11 lat

Czarnym punktem wodnym oznaczane są akweny gdzie dochodzi do utonięć i wypadków. Do tej pory takich miejsc było 115. Wśród nowych czarnych punktów są również trzy z regionu radomskiego. Tablica ostrzegająca przed niebezpieczeństwem stanie przy zalewie w Jagodnie, przy wyrobisku pokopalnianym w Jasieńcu Iłżeckim i Wilczkowicach Górnych przy Wiśle. W sumie w regionie radomskim jest już 18 czarnych punktów wodnych. – Mamy nadzieję, że tablice będą impulsem dla wypoczywających do zachowania szczególnej ostrożności – mówi podinspektor Agnieszka Guza, zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Siedzibą w Radomiu.

System znakowania miejsc niebezpiecznych nad wodą ma już 11 lat. Jak mówi marszałek Mazowsza Adam Struzik, na początku czarnych punktów było około 20. – Teraz jest ich już 123 – mówi Struzik.

W ubiegłym roku na Mazowszu utonęło w sumie 57 osób, w tym 5 kobiet, 49 mężczyzn i 3 dzieci. Najczęstszą przyczyną tragedii jest lekkomyślność, alkohol oraz kąpiele w niedozwolonych i niestrzeżonych miejscach.

Komentarze