Kolejne zwycięstwo Radomki

W meczu 18. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:1 z Joker Świecie. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego, który wrócił na pozycję wicelidera, to czternaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

W naszej drużynie zabrakło już Julity Molendy, która została wypożyczona do 1-ligowej Stali Mielec oraz Sandry Szczygioł, która zdecydowała się kontynuować karierę za granicą. W pierwszej „szóstce” wyszła natomiast Brazylijka Rodrigues de Almeida, a w kadrze meczowej znalazła się Kornelia Moskwa, która w ostatnich dniach trafiła do Radomki.

Pierwsze dwa sety pewnie padły łupem naszego zespołu. W trzeciej partii gospodynie niespodziewanie wróciły do gry, zaskoczyły radomianki i triumfowały do 22. W czwartym secie wszystko wróciło do normy – nasze siatkarki dominowały nad Jokerem, wygrały tę partię 25:17, a cały mecz 3:1.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli drużyną Enei PTPS Piła. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (6 lutego) o godz. 18.

Joker Świecie – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 16:25, 25:22, 17:25)

Joker: Kukulska 3, Brzoska 10, Sikorska 3, Wenerska 4, Skrzypkowska 1, Jurczyk 3, Nowak (libero) oraz Nowacka (libero), Urbanowicz, Marcyniuk 3, Kowalska 8, Urban 10.

Radomka: Rodrigues de Almeida 9, Honorio 26, Bałucka 6, Johnson 26, Łukasik 11, Skorupa 1, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Zaborowska.

MVP: Agata Witkowska (Radomka).