full screen background image

Kombii wystąpi na Dożynkach Powiatu RadomskiegoWystęp zespołu Kombii i Mateusza Mijala, Turniej Sołectw czy program dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w Jedlińsku

Dożynki Powiatowo-Gminne w Jedlińsku odbędą się w niedzielę, 8 września.

Tradycyjne obrzędy dożynkowe

O godz. 11 zaplanowano uroczystą Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory, która odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Andrzeja w Jedlińsku. Następnie uczestnicy wydarzenia przejdą na teren pobliskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o godz. 12.30 nastąpi otwarcie Święta Plonów, a na scenie głównej rozpoczną się tradycyjne obrzędy dożynkowe.

Przedstawiciele zespołów ludowych, kół gospodyń wiejskich i mieszkańców gmin powiatu radomskiego będą prezentować wieńce dożynkowe. Odbędzie się również konkurs na najlepsze z nich. Będzie też można obejrzeć rywalizację w nietypowych konkursach, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, czyli młóceniu zboża cepami, cięcia drewna piłą na czas czy robienia masła w masielnicy.

Widowiskowy Turniej Sołectw

O godz. 15.40 na scenie kameralnej, usytuowanej przy kempingu, rozpoczną się występy zespołów ludowych, zaś jednocześnie na boisku wielofunkcyjnym Orlik zacznie się XVI Turniej Sołectw. To bardzo widowiskowe zawody sprawnościowo – rekreacyjne, w których rywalizują nie mieszkańcy sołectw gminy Jedlińsk. Wśród konkurencji będą między innymi rzut podkową do celu, plecenie powróseł, czy toczenie beli siana.

Zabawa z Kosmokwakami

W tym samym czasie na dużej scenie i przy niej rozpocznie się program dla dzieci, na który zapraszają Kosmokwaki. To muzyczne trio, które debiutowało w 2000 roku w telewizji Polsat z takimi piosenkami, jak „Brum, brum”, „Ene due” czy „Misio komputerowy”. Na scenie pojawią się trzy barwne postacie: Kwakot, Monia i Kwanio, charakteryzujące się niezwykłym wyglądem, przypominającym skrzyżowanie kaczki z fantazyjną istotą z kosmosu.

Mateusz Mijal i zespół KOMBII

O godz. 18 na scenie głównej wystąpi Mateusz Mijal. To 33-letni utalentowany wykonawca muzyki pop, który w swojej karierze muzycznej, rozpoczętej w wieku 11 lat, osiągnął już bardzo wiele. Zagrał ponad 100 koncertów z grupą Ich Troje, założył też własny zespół o nazwie Chłopacy, stworzył takie przeboje jak : „Winny” czy „Niech się ludzie śmieją” albo „Za to co mam”, w której powstaniu wziął udział również znany twórca muzyki dance Stachursky.

O godz. 19.30 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, którą jest zespół KOMBII. Grupa została założona w 2003 roku przez współtwórców sukcesów legendarnego składu Kombi z lat osiemdziesiątych XX wieku, czyli gitarzystę Grzegorza Skawińskiego oraz basistę Waldemara Tkaczyka. Obaj są kolegami z liceum i grają razem przez całą swoją muzyczną karierę, czyli już ponad 40 lat. Są również twórcami sukcesów znanego zespołu rockowego O.N.A. z wokalistką Agnieszką Chylińską.

Po koncercie muzycznej gwiazdy, od godz. 21 uczestnicy będą mogli bawić się dalej podczas zabawy z lokalnym zespołem Aliance. Przez cały dzień na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji będą czynne stoiska, gdzie zaprezentują się miasta i gminy oraz sołectwa powiatu radomskiego, a także instytucje okołorolnicze, będzie można też zwiedzać wystawy sprzętu rolniczego.

Komentarze