Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Mazowsze ze wsparciem dla OSP

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy 15 mln zł na doposażenie strażaków i samochody ratownicze oraz 5 mln zł na remonty lub modernizacje strażnic OSP. Nabór wniosków o przyznanie funduszy potrwa do 12 marca

Samorząd Województwa Mazowieckiego ponownie dofinansuje Ochotnicze Straże Pożarne. W tym roku do zagospodarowania jest 20 mln zł. Mazowsze pieniądze te przeznaczy m.in. na zakup lekkich samochodów ratownictwa technicznego, indywidualnej odzieży ochronnej strażaków, czy remonty lub modernizacje strażnic. By pozyskać środki, należy złożyć wnioski, które będą przyjmowane do 12 marca — informuje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. 

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/03/02.03-Janina-Ewa-Orzelowska-1.mp3?_=1

W ramach tego zadania można zdobyć nawet 80 tys. zł na nowy lekki samochód ratownictwa technicznego z gaśnicą. Z kolei na nowy sprzęt specjalistyczny do ratownictwa technicznego, czy zakup odzieży ochrony indywidualnej można uzyskać 40 tys. zł. O tym, jak ważne jest wsparcie pracy i bezpieczeństwa druhów mówi Urszula Kierzkowska, przewodnicząca sejmikowej Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. 

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2021/03/02.03-Urszula-Kierzkowska.mp3?_=2

Szczegóły na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie www.mazovia.pl w zakładce „Bezpieczeństwo” — OSP.

Fot: mazovia.pl

Komentarze
Exit mobile version