Pewna wygrana Radomiaka z Lechią

W sparingu rozegranym na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego piłkarze Radomiaka Radom wygrali 4:1 z 3-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki.

W 11. minucie Zielonych na prowadzenie wyprowadził Dominik Banach, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Bogusza. Później m.in. sytuację sam na sam z bramkarzem Lechii przegrał Marcel Szymański, a wynik do przerwy na 2:0 dla naszego zespołu ustalił Morimakan Diane, który po indywidualnej akcji pokonał golkipera gości.

W 62. minucie Alain Ebwelle wykończył akcję Banacha i było już 3:0 dla drużyny trenera Dariusza Banasika. Po chwili Lechia zdobyła bramkę honorową – pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krystian Mroczek. Następnie w poprzeczkę trafiali Banasiak (z rzutu wolnego) i Świdzikowski (po rzucie rożnym), a w 81. minucie dośrodkowanie Cande z lewej strony, na gola zamienił Athanasios Scheidt.

Radomiak Radom – Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:1 (2:0)
Dominik Banach 11, Morimakan Diane 44, Alain Ebwelle 62, Athanasios Scheidt 81 – Krystian Mroczek 64

Radomiak: Jan Szpaderski (46. Mateusz Kryczka) – Artur Bogusz, Maciej Świdzikowski, Dominik Stępień (65. Patryk Wołczyński), Dawid Abramowicz (46. Mamadu Cande) – Morimakan Diane, Athanasios Scheidt, Adam Banasiak, zawodnik testowany (46. Alain Ebwelle), Dominik Banach – Marcel Szymański (65. Kacper Pankowski).