full screen background image

Pożegnanie instrumentów, czyli ostatni Poranek Muzyczny w ElektrowniW najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni Edukacyjny Poranek Muzyczny w radomskiej „Elektrowni”. Pożegnanie z tym niezwykłym projektem umilą dźwięki instrumentów klawiszowych. Dla uczestników przewidziana jest również muzyczna niespodzianka.

Cykl spotkań składający się na Edukacyjne Poranki Muzyczne zmierza ku końcowi. Do tej pory najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość zapoznania się z poszczególnymi instrumentami, sprawdzenia jak wyglądają i brzmią. Jak podkreślał prowadzący spotkania oraz autor książki „Co tak pięknie gra”, Włodzimierz Izban – celem Edukacyjnych Poranków jest przybliżenie młodemu słuchaczowi dźwięku, budowy i sposobu gry na instrumentach muzycznych, opisanych w mojej publikacji.

W ciągu ostatnich miesięcy uczestnicy Muzycznych Poranków mieli możliwość „zaprzyjaźnienia się” z instrumentami dętymi, perkusyjnymi i strunowymi. Przed nami spotkanie z klawiszowcami, czyli z fortepianem i akordeonem. – Na dzieci i rodziców czeka miła niespodzianka. Oprócz zapowiedzianych instrumentów klawiszowych pojawią się także inne. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów ze szkoły muzycznej, którzy wystąpili dotychczas na naszych porankach – zdradził Włodzimierz Izban. – Mini koncert dadzą m.in. uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

Ostatni Edukacyjny Poranek Muzyczny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia o godz.12.30 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ulicy Kopernika 1 w Radomiu.

Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku od 6 do 15 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24.

Jak zapowiadają pracownicy „Elektrowni” Edukacyjne Spotkania Muzyczne nie przechodzą do historii. W planach jest dalsza współpraca Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej z Włodzimierzem Izbanem.

Komentarze