Radio Radom w czołówce najchętniej słuchanych stacjiW ostatnich wynikach słuchalności Radio Radom uplasowało się w czołówce najchętniej słuchanych stacji radiowych w Radomiu. W ciągu półtora roku działalności zbudowaliśmy mocną pozycję i naszej stacji zaufało tysiące radomian. Wyniki słuchalności Radia Radom, są często wyższe od znanych od lat na rynku stacji ogólnopolskich, czy dłużej od nas działających innych rozgłośni lokalnych

Co ważne, nasza słuchalność rośnie z każdym miesiącem. Są to zarówno wskaźniki związane z liczbą słuchaczy radia, jak i czasem słuchania.

Średni Czas Słuchania w 2020 roku

Radio Radom jest najdłużej słuchaną rozgłośnią w 2020 roku. W zeszłym roku odnotowaliśmy najdłuższy średni czas słuchania wśród wszystkich stacji radiowych w Radomiu w grupie komercyjnej 16-49 lat.

Udział w czasie słuchania

W fali badania Radio Track zrealizowanych przez Instytut KANTAR w okresie sierpień-październik 2020 na zlecenie Komitetu Badań Radiowych nasza stacja osiągnęła znakomity wynik 18,54% udziału w rynku słuchalności w grupie komercyjnej 16-49 lat, która jest chętnie testowaną grupą słuchaczy przez największe agencje. Daje nam to drugie miejsce wśród lokalnych stacji radiowych, z niewielką tylko przewagą konkurencji.

Średni czas słuchania

W tej grupie słuchaczy również znacząco wzrósł czas słuchania Radia Radom. Jest on absolutnie bezkonkurencyjny w stosunku do innych rozgłośni i wynosi 382 minut, co daje nam mocną pierwszą lokatę.

Udział w czasie słuchania w grupie 15-75

W grupie słuchaczy 15-75 lat wg tych samych badań plasujemy się na drugiej pozycji wśród wszystkich stacji radiowych odbieranych w Radomiu z wynikiem 15,58% udziału w rynku słuchalności (Grupa komercyjna 15-75 lat, okres sierpień-październik 2020 wielkość: 2 910 wszystkie dni, Radom, Badanie RADIO TRACK KANTAR, Wielkość (nie ważona): 166 924 (299 przypadków, 10,8% całej próby)

Wzrost słuchalności

Gdy Radio Radom stratowało 17 czerwca 2019 roku w pierwszej fali badania czerwiec- sierpień 2019 uzyskaliśmy wynik 2,2% w grupie komercyjnej 16-49 lat ( Udział w czasie słuchania , Radom,  Radio Track. Wielkość (nie ważona): 100 595 (168 przypadków, 6,4% całej próby)). Jak na nową stację radiową ten wynik był znakomity. W ciągu 18 miesięcy nasza słuchalność wzrosła o ponad 712%. W badaniu za okres sierpień-październik 2020 uzyskaliśmy wynik 18,5% ( wiek 16-49 lat, Radom, Radio Track. Wielkość (nie ważona): 96 265 (142 przypadków, 5,1% całej próby)). Dzięki temu uplasowaliśmy się na drugiej pozycji wśród stacji lokalnych.

Dziękujemy słuchaczom

„To wielki sukces całego zespołu. Dziękujemy za zaufanie wszystkim słuchaczom. Obiecujemy że z każdym dniem będziemy tylko lepsi” mówi Paweł Wolski prezes zarządu spółki MOC FM koncesjonariusza Radia Radom.

„Sukces cieszy tym bardziej, że obecnie mamy pandemię i poruszamy się w bardzo trudnych warunkach. Nie mniej jednak cały czas udoskonalamy program, co jak widać spotkało się z dobrym odbiorem mieszkańców Radomia.” – dodaje Joanna Stachurska-Ruszkowska wiceprezes zarządu spółki.

Zainteresowanie Radiem Radom w internecie

Warto dodać, że Radio Radom odnotowuje równie duże zainteresowanie w internecie. W ciągu ostatnich 3 miesięcy  byliśmy najchętniej wyszukiwaną w wyszukiwarce Google stacją radiową w Radomiu wśród innych rozgłośni lokalnych. Radiu Radom przypadło aż 53 % wyszukań.

Historia w eterze

Przypomnijmy, że Radio Radom rozpoczęło emisję swojego programu na falach eteru 17 czerwca 2019 roku. Wcześniej przez dwa lata działaliśmy jako radio internetowe i portal miejski. Obecny zespół tworzy prawie 30 osób.
W Radiu Radom znajdziemy dużo informacji lokalnych,  każdego dnia przygotowujemy 11 serwisów lokalnych, ponadto rozmowy z gośćmi (Mocna Rozmowa, Gość Dnia, Magazyn Samorządowy i wiele innych), różnego rodzaju magazyny m.in.: o modzie, literacki, kosmetyczny, motoryzacyjny. Pasmo dzienne rozpoczyna się o godz. 6 rano programem Poranne EldoRadom, od 10-13 audycja Jeszcze Raz Dzień Dobry, od 13-18 program Druga Zmiana. Po godz 18 zapraszamy na muzykę lat 80 i 90 OldSchool Lista. Po g. 20 rozpoczyna się pasmo audycji autorskich m.in. Kolory Jazzu, Paczka Radomskich (z muzyką z Radomia), Imprezowe Wspomnienia, Trzaski w Eterze czyli muzyka z czarnej płyty, Klasyczny Wieczór z muzyką poważna, Dziki Zachód z muzyką amerykańską, piątkowe DJ Party. W sobotę proponujemy rewelacyjny program Wolna Sobota (od g. 10-14), w sobotni wieczór Music Tour z udziałem największych gwiazd. Niedzielny poranek to program dla dzieci Hocki Klocki. W ciągu dnia słuchacze mogą wziąć udział w licznych konkursach.

Reklama w Radiu Radom

Komentarze