full screen background image

Radom z nagrodą za grypęRadom otrzymał nagrodę za bezpłatne szczepienia dla seniorów. Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przyznała miastu tytuł Samorządowego Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy. Kolejne szczepienia rozpoczną się w poniedziałek, 25 września.

Wyróżnienia otrzymało w sumie 33 samorządy. Radom otrzymał nagrodę za stosowanie najwyższych standardów w profilaktyce grypy, polegające na proponowaniu seniorom szczepienie czterowalentnymi szczepionkami przeciw grypie.

– Jednym z elementów naszej polityki senioralnej są właśnie szczepienia przeciwko grypie. Nagroda bardzo mnie cieszy, bo potwierdza nie tylko to, że dużo robimy dla naszych seniorów, ale także to, że robimy to dobrze – powiedział prezydent Radosław Witkowski. – Chciałbym przypomnieć, że wprowadziliśmy również dla seniorów inne udogodnienia, wśród nich są m.in. Karta Seniora, specjalne roczne bilety autobusowe oraz uruchomiliśmy dom Senior Wigor – dodał.

Od poniedziałku, 25 września, rusza kolejna edycja bezpłatnych szczepionek dla seniorów. Na ten cel miasto przeznaczyło w tym roku ponad 120 tysięcy złotych. Zakupiono z tego ponad 3300 szczepionek.

Więcej informacji o bezpłatnych szczepionkach można znaleźć TUTAJ.

Komentarze