Radomiak grał, Warta strzelała

W spotkaniu 4. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka przegrali przed własną publicznością 0:2 z Wartą Poznań. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to druga porażka w obecnych rozgrywkach.

Na meczu pojawili się m.in. znakomici trenerzy, tj. Jacek Magiera czy Maciej Skorża. W 4. minucie po akcji Michalskiego z Abramowiczem i wrzutce tego drugiego, Nowak uderzył głową nad bramką Lisa. Zieloni mieli optyczną przewagę, ale nie wynikały z tego kolejne okazje. Kibice natomiast znów nie prowadzili dopingu na początku spotkania.

W 12. minucie Artur Haluch popisał się fantastyczną interwencją po strzale Kieliby. Następnie Michalski znacznie się pomylił po świetnym podaniu Makowskiego. W 20. minucie Leandro w swoim stylu przedarł się prawą stroną, dośrodkował w pole karne gości, ale próba Abramowicza powędrowała nad bramką golkipera Warty.

W 31. minucie Nowak uderzył niecelnie z daleka. W 34. minucie Lis pewnie wyłapał strzał Leo. Do końca pierwszej połowy nie mieliśmy już żadnych sytuacji godnych uwagi.

W 49. minucie fatalny błąd Halucha z Pietrzykiem (brak komunikacji, Artur wyszedł z bramki, Kacper kopnął obok niego) wykorzystał Gracjan Jaroch, wyprowadzając gości na prowadzenie. W 57. minucie Nowak strzelił obok bramki Lisa. Chwilę później napastnik Radomiaka w świetnej sytuacji trafił wprost w bramkarza Warty. Zieloni zdecydowanie „przycisnęli”…

W 67. minucie 100% okazji nie wykorzystał Luz, który z pięciu metrów… trafił w Lisa. W 76. minucie Nowak ponownie fatalnie przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 77. minucie kolejny fatalny błąd obrony Radomiaka, tym razem Cichockiego, który za krótko podawał do Halucha, co wykorzystał Janicki, podwyższając prowadzenie Warty.

Nie napiszemy nic nowego, ale w 83. minucie Nowak nie trafił do bramki gości z sześciu metrów… Niestety, do końca meczu nic się nie zmieniło. Radomiak grał, a Warta strzelała (a Nowak nie)… Druga porażka Zielonych w nowym sezonie, stała się więc faktem.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przy ul. Narutowicza z GKS Jastrzębie. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (21 sierpnia) o godz. 17:30.

Radomiak Radom – Warta Poznań 0:2 (0:0)
Gracjan Jaroch 49, Robert Janicki 77

Radomiak: 1. Artur Haluch – 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 20. Kacper Pietrzyk, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro, 55. Meik Karwot (71, 22. Maciej Górski), 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (63, 70. Bruno Luz) – 77. Patryk Mikita (63, 6. Adam Banasiak), 27. Damian Nowak.

Warta: 1. Adrian Lis – 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 4. Tomasz Boczek, 3. Jakub Kiełb – 18. Wiktor Długosz (73, 28. Karol Gardzielewicz), 21. Mateusz Kupczak, 7. Michał Grobelny (46, 23. Łukasz Trałka), 22. Robert Janicki (87, 2. Krzysztof Kiklaisz), 11. Michał Jakóbowski – 25. Gracjan Jaroch.

Żółta kartka: Kiełb.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Widzów: 3744.