Radio Radom 87,7 FM – Moc Miasta

Radomski teatr ponownie przenosi swoją działalność do Internetu

Od soboty, 7 listopada decyzją rządu wszystkie jednostki kultury, w tym teatry będą zamknięte. To sytuacja, która wymusza szukanie nowych rozwiązań pozwalających na kontynuację działań w obszarze sztuki. Aktorów radomskiego teatru będziemy mogli spotkać w internecie 

Dlatego radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego ponownie przenosi się do sieci. W związku z tym powstaną m.in. nowe odcinki serialu teatralnego. – Poprzedni lockdown wymusił na Nas niezwykle aktywne działania w sieci. To mobilizuje aktorów – mówi Małgorzata Potocka, dyrektor „Powszechnego”

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/6.11.20-Potocka-serial-1.mp3?_=1

To nie jedyne działania, które ma w planach zespół radomskiego teatru. Internauci będą mieli możliwość spotkania się z aktorami, uczestniczenia w debatach czy podejrzenia prób do spektakli.

https://radioradom.pl/wp-content/uploads/2020/11/6.11.20-Potocka-serial-2.mp3?_=2

Przypomnijmy, że tegoroczny Festiwal Gombrowiczowski z uwagi na obostrzenia w części przeniósł się do internetu. Cały czas teatr przyjmuje nagrania i zdjęcia w ramach akcji „Cała Polska czyta Gombrowicza” czy „Pokaż gębę”. Szczegóły znajdują się pod adresem teatr.radom.pl oraz w mediach społecznościowych.

Komentarze
Exit mobile version