full screen background image

Tomasz Siwak – OMENGościem Mariusza Turczyka w programie Wolna Sobota był Tomasz Siwak wokalista zespołu OMEN.

Grupa OMEN powstała w latach 90-tych. Byli wówczas jednym z filarów radomskiej sceny rockowej. W 1996 roku zespół wydał płytę zatytułowaną UKRYTY. W 2014 roku krążek doczekał się swojej reedycji. Materiał został wcześniej zremasterowany w Izabelin Studio przez Andrzeja Puczyńskiego. Cały dochód ze sprzedaży tej płyty zespół przeznacza na cele charytatywne.
Po 15 latach przerwy w 2014 roku zespół wznowił działalność. Rozpoczeły się prace nad nowym albumem. Nagrania były realizowane w Izabelin Studio oraz Radomskiej Szkole Rocka. We wrześniu 2017 roku płyta CO MNIE TUTAJ TRZYMA zobaczyła światło dzienne. Omen przebojem powrócił na rynek muzyczny. Muzyka została ciepło przyjęta przez słuchaczy, a Omen wziął udział w festiwalu w Opolu.
Na albumie znajduje się  11 rockowych piosenek, do których muzykę napisali Radosław Czajor, Dariusz Grudzień i Marcin Limek, a słowa Tomasz Siwak, Radosław Czajor, Krzysztof Szczęśniak i Wojciech Byrski. Jednym z utworów jest „Wielki mały człowiek”, cover z repertuaru zespołu 2 plus 1.  Płytę zamyka nowa wersja piosenki ’76 z filmu Miasto z Wyrokiem.

Skład zespołu:

Tomasz Siwak – wokal

Radosław Czajor – gitary

Kamil Roloff – gitara

Piotr Żak – bas

Rafał Balicki – klawisze

Paweł Buczma – perkusja

Singlem z albumu była piosenka WIEM TYLKO TY

Lista utworów:
01 Samer
02 I nie mów mi
03 Trans
04 Wiem tylko ty
05 Droga bez końca
06 Co mnie tutaj trzyma
07 Wielki mały człowiek
08 Chwila
09 Cel
10 Jesteś sam
11 76 (bonus track)

Komentarze