full screen background image

Wieczory z Mistrzem – Jerzy Zelnik i Daniel OlbrychskiZ okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej organizuje „Wieczory z Mistrzem”. Pod tym tajemniczym hasłem kryje się cykl spotkań z wielkimi polskimi aktorami, odtwórcami kultowych ról w adaptacjach kanonu polskiej literatury. Przed nami kolejne spotkania zaplanowane na październik. Tym razem gośćmi radomskiej „Elektrowni”  będą Jerzy Zelnik oraz Daniel Olbrychski. 

Jerzy Zelnik

„Wieczory z Mistrzem” to okazja, by przyjrzeć się z bliska autorytetom ze świata teatru i filmu oraz posłuchać ich niezwykłych historii. – Gościem najbliższego spotkania będzie Jerzy Zelnik, aktor, którego wszyscy kojarzą z kultowej roli „Faraona” sprzed 50 lat. Pan Jerzy będzie mówił również o innych swoich dokonaniach artystycznych, w tym o rolach w filmach historycznych, ale to będzie już niespodzianka. Podasz wieczoru z Jerzym Zelnikiem uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać jego opowieści o pracy nad rolami oraz o filmowych planach na najbliższą przyszłość. Chętni będą mogli także zadawać pytania naszemu gościowi – zapowiedział Włodzimierz Izban, pomysłodawca „Wieczorów z Mistrzem”.

Magdalena Zawadzka

Comiesięczne „Wieczory z Mistrzem” cieszą się wśród radomian powodzeniem. Podczas ostatniego spotkania z Magdaleną Zawadzką dopisała zaskakująca frekwencja. –  Magdalena Zawadzka była bohaterką trzeciego spotkania. Aktorka debiutowała w wieku 18 lat w filmie Jana Rybkowskiego. W 1966 zagrała główną rolę w komedii „Pieczone gołąbki” u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi w „Panu Wołodyjowskim” Henryka Sienkiewicza. To było fantastyczne spotkanie, na które przyszło 250 osób. Bardzo się ciesze, że przybliżenie sylwetek aktorów mających już swoją markę i renomę okazało się trafionym pomysłem – dodał Włodzimierz Izban.

Daniel Olbrychski

Kolejnym spotkaniem w ramach cyklu, zaplanowanym na ostatnią sobotę października będzie wieczór z Danielem Olbrychskim. – To postać kultowa polskiego filmu i teatru. Aktor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Nazwisko jednoznacznie kojarzące się z wielkimi kreacjami u Andrzeja Wajdy czy Jerzego Hoffmana. Podczas wieczoru Daniel Olbrychski będzie opowiadał m.in. o swojej fantastycznej kreacji w „Ziemi obiecanej”, ponieważ taka jest idea „Wieczorów z Mistrzem”, by przybliżać role w filmach, które powstały na podstawie wielkich polskich powieści – podsumował Włodzimierz Izban.

Spotkanie z Jerzym Zelnikiem odbędzie się 6 października br. o godz. 19:00, a z Danielem Olbrychskim 27 października br. również o godz. 19:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Bilet wstępu na spotkanie – 15 zł normalny, ulgowy (dla emeryta i rencisty) – 7 zł.

Informacja pod numerami telefonów: 505 38 28 24 oraz 48 48 383 60 77.

Fot. viva.pl

Komentarze