Zbliżenia – Gry i zabawy – K. Piętka

Magazyn literacki Zbliżenia – dziś połączymy czytanie z zabawą. A to za sprawą książki Katarzyny Piętki – Gry i zabawy. Będzie też kilka słów przypomnienia o dobiegającej końca akcji Czytaj.pl i wyzwaniu #znowuczytamchallenge

Książka „Gry i zabawy” Katarzyny Piętki została wydana we wrześniu 2016 roku przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Poleca ją Marta Trojanowska z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Mam nadzieję, że chętnie sięgniecie po książkę „Gry i zabawy” Katarzyny Piętki i pokażecie swoim pociechom jak można spędzać czas bez komputera czy telefonu w ręce.

#znowuczytamchallenge

Jeszcze tylko kilka dni zostało do końca akcji Czytaj.pl. Aby wziąć udział w akcji należy pobrać bezpłatną aplikację Woblink, zeskanować kod QR. Kod znajdziecie na czytajpl.pl, na koszulkach i na plakatach oraz w innych miejscach w sieci. Jedna osoba może zaprosić do udziału w akcji pięć kolejnych. Do przeczytania jest 12 książek, m.in. autorstwa Mariusza Szczygła, Remigiusza Mroza czy Pauliny Hendel.

Już 27-29 listopada, czyli w ostatni weekend akcji, wystartuje 72-godzinny maraton literacki. Organizatorzy Czytaj PL oraz setki miłośników książek wezmą udział w wyzwaniu #znowuczytamchallenge i udowodnią, że czytać oraz słuchać książek można w każdych warunkach.

Organizatorzy zachęcają, by miłośnicy literatury chwycili swoje czytniki i telefony, i przyłączyli się do wyzwania #znowuczytamchallenge – a tym samym wypełnili 72 weekendowe godziny swoimi ukochanymi tytułami i twórczością ulubionych autorów, np. jednego z 12 dostępnych w Czytaj PL 2020.

–Niezależnie od tego czy akurat odpoczywacie w domu, sprzątacie, spacerujecie czy gotujecie, a może uprawiajcie sport – celem udziału w wyzwaniu, jest pokazanie, że czas z e-bookami i audiobookami można spędzać w każdych warunkach. W tegorocznej edycji akcji jest z nami blisko 30 miast partnerskich z całej Polski oraz środowiska polonijne z całego świata, ale również badacze i badaczki z Polskiej Stacji Badań Arctowski na Antarktydzie – tym samym chcemy powiedzieć, że czytanie nie zna barier i literatura jest wszędzie tam, gdzie człowiek – mówi Katarzyna Jakubowiak.

Komentarze