D. Grabowski: Kryzys gospodarczy przyjdzie na jesieniKryzys gospodarczy przyjdzie na jesieni – uważa prof. Dariusz Grabowski przedsiębiorca i ekonomista, który był gościem „Mocnej Rozmowy”

Zdaniem Dariusza Grabowskiego przedsiębiorcy i konsumenci po wakacjach zaczną mocniej odczuwać skutki pandemii. Analitycy szacują, że aktywność gospodarcza może spaść o 5-10 procent.

Kryzysowi można zapobiec w prosty sposób. Profesor Grabowski twierdzi, że należy obniżyć podatki i zwiększyć kwotę wolną od podatku

Dariusz Grabowski odniósł się też do sposobu prowadzenia kampanii wyborczej w tegorocznych wyborach. Ocenia ją negatywnie, bo jego zdaniem brakuje merytoryki, a rzeczywiste problemy polaków zastępuje się tematami zastępczymi. Jak tłumaczy prof. Grabowski kampania to przepychanka polityczna, w której liczą się tylko dwaj kandydaci, choć jego zdaniem żaden z nich nie ma programu, który gwarantowałby państwu rozwój gospodarczy.

Profesor Grabowski negatywnie ocenił też rządową tarczę dla przedsiębiorców. Twierdzi, że nie uchroni ona przedsiębiorców przed falą kryzysu.

Dariusz Grabowski startował na prezydenta Polski w 2000 roku. Zdobył wówczas 82 tysiące głosów czyli ponad pół procenta. Wybory wygrał wtedy Aleksander Kwaśniewski.

KomentarzeCLOSE
CLOSE