120 uczniów na kwarantannieU żadnego ze 120 uczniów nie stwierdzono koronawirusa – mowa o dzieciach objętych kwarantanną, uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Radomiu. To tam wprowadzono nauczanie hybrydowe po tym, jak u księdza uczącego religii zdiagnozowano COVID-19

Szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu to placówka z największą liczbą uczniów na kwarantannie. Z powodu zakażenia księdza katechety naukę zdalną wprowadzono tam w 6 klasach. To w sumie 120 dzieci. Jak informuje Agnieszka Piotrowska, wicedyrektor szkoły – u żadnego z przebywających na kwarantannie uczniów nie zdiagnozowano koronawirusa.

Kwarantanną objęto także dwóch katechetów dwudziestki. To osoby z bliskiego kontaktu „dodatniego” księdza. Na chwilę obecną u nich także nie wykryto COVID-19.

Na stronie internetowej parafii pw. św. Stefana na Idalinie pojawił się komunikat. Wierni, którzy mieli kontakt z zakażonym księdzem i mają niepokojące objawy, powinni się zgłaszać do służb medycznych lub sanitarnych. Dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie prowadzi sanepid.

KomentarzeCLOSE
CLOSE