full screen background image
Search

Co? Gdzie? Kiedy?

Sty
20
nie
Warsztaty rodzinne w Elektrowni @ MCSW Elektrownia
Sty 20@12:00 – 14:00
Warsztaty rodzinne w Elektrowni @ MCSW Elektrownia

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie „Ogólnopolskie Biennale Sztuki. 45 salon Zimowy”.

– W niedzielę w samo południe ruszymy na spacer po wystawach w Elektrowni. W gąszczu obrazów powieszonych na ścianach tropić będziemy najbardziej zjawiskowe i intrygujące kształty. Sprawdzimy co oznaczają tajemnicze figury używane przez malarzy abstrakcjonistów. Nie zabraknie gier, ruchu, zagadek oraz artystycznych wyzwań – mówi Kinga Maszczyńska z MCSW „Elektrownia”.

Chętnych do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają do zapisów drogą telefoniczną pod numerem: 48 386 16 60. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz ich opiekunów. Koszt zajęć wynosi 8 zł dla całej rodziny (max 5 osób).

Warsztaty poprowadzą Małgorzata Jagielska oraz Michał Grabowski.

Sty
25
pt
Bal Karnawałowy w PSP 11 @ Gagarina 19
Sty 25@15:00 – 17:00
Bal Karnawałowy w PSP 11 @ Gagarina 19

Dyrekcja PSP nr 11 i Stowarzyszenie  Nasze Ustronie zapraszają na Bal Karnawałowy. Zabawy z animatorami, poczęstunek, liczne konkursy i niespodzianki. Od 15:00 d0 17:00

Sty
27
nie
Lista Schindlera – pokaz specjalny 25 lat po premierze @ Kino Elektrownia
Sty 27@16:30 – 18:30
Lista Schindlera - pokaz specjalny 25 lat po premierze @ Kino Elektrownia

Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na pokaz specjalny filmu „LISTA SCHINDLERA”.

W przyszłym roku minie 25 lat od polskiej premiery „LISTY SCHINDLERA”. Filmu który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości.

Pokaz odbędzie się 27 stycznia, czyli w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Auschwitz – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady – stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.

Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, planujemy dołączyć do Światowych obchodów i tak jak na całym świecie przypomnieć starszym i udostępnić młodszym widzom film „LISTA SCHINDLERA”.

Film został nakręcony w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally’ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. Obsada aktorska została dobrana znakomicie, niemal wszystkie postacie zostały przedstawione tak wyraziście, że na długo pozostaną w pamięci niejednego widza, w mojej na pewno. W tytułowego bohatera – Oscara Schindlera – znakomicie wcielił się Liam Neeson, natomiast postać bezdusznego Amona Goetha odgrywa Ralph Fiennes. W filmie zobaczymy też niektórych polskich aktorów.

Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.

Przedsprzedaż biletów w cenie 19 zł rusza w środę, 23 stycznia. Kasa czynna od godziny 10.

Mar
1
pt
Koncert Krzysztofa Zalewskiego @ Klub Muzyczny STREFA G2
Mar 1@20:00 – 23:00
Koncert Krzysztofa Zalewskiego @ Klub Muzyczny STREFA G2
Krzysztof Zalewski jest muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów. Uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Jest multiinstrumentalistą, a swoim głosem zachwyca publiczność od lat.
W 2002 roku został laureatem programu „Idol”. W pamięci zapisał się jako rockowy i heavymetalowy wokalista. Dziś jego muzyka jest trochę inna, (Zalef nie stroni od alternatywnych rozwiązań), ale nadal nie brakuje w niej charakterystycznego dla piosenkarza pazura.
Na koncercie Krzysztofa Zalewskiego usłyszymy utwory z albumu „Złoto” oraz starsze piosenki w nowych aranżacjach.
Impreza jest biletowana.
fot. https://www.facebook.com/Zalef.Krzysztof/
Mar
23
sob
Koncert Ani Dąbrowskiej @ Klub Strefa G2
Mar 23@20:00 – 22:00
Koncert Ani Dąbrowskiej @ Klub Strefa G2

Ania Dąbrowska powraca do Wytwórni! W listopadzie ukazała się płyta artystki zatytułowana „The Best Of”. Album to kompilacja największych przebojów Ani, która zawiera 15 utworów pokazujących pełen przekrój i ewolucję jej muzycznego stylu.

Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z filmowymi piosenkami.

Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remixie Gromieego.

Płytę „The Best Of” promuje najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej zatytułowany „Z Tobą nie umiem wygrać”. Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór, taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków.

Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty. Uznanie dla jej talentu wyraża aż dziewięć Fryderyków, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.

Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem.

Artystka nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje.

Punkt Sprzedaży (nie jest organizatorem): Biuro podróży Big Holiday, Radom, ul. Wałowa 7.

Źródło: www.facebook.com/events

CLOSE
CLOSE