full screen background image
Search

Co? Gdzie? Kiedy?

Maj
22
śr
„Tranzyt” w DKF @ Resursa Obywatelska
Maj 22@12:00 – 20:00
"Tranzyt" w DKF @ Resursa Obywatelska

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza w najbliższą środę na francusko – niemiecki dramat w reż. Christiana Petzolda pt. „Tranzyt”.

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.

Seanse w KDF odbywają się w każdą środę o godz. 12.00 i 18.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami. W sprzedaży posiadamy także karnety w cenie 40 zł uprawniające do obejrzenia pięciu dowolnie wybranych filmów. Słodki poczęstunek funduje piekarnia Fogiel&Fogiel.

Maj
24
pt
Wrak Race Głowaczów 2019 @ Głowaczów
Maj 24 całodniowy
Wrak Race Głowaczów 2019 @ Głowaczów

Wrak Race Głowaczów to największa cykliczna impreza motoryzacyjna w regionie południowego Mazowsza, której celem jest propagowanie bezpiecznej jazdy samochodem, promowanie kultury na drodze oraz aktywizacja lokalnej społeczności.

Organizatorzy – Fundacja Młodzi dla Warki ściąga fanów motoryzacji w promieniu 200 km. Pierwszy event odbył się 23 kwietnia 2017 roku w Warce i przyciągną blisko 25 ekip. Obecnie przyjeżdża ponad 50 pojazdów walczących o prym najlepszego Wraka.

Wrak Race Głowaczów to jedyna impreza z tak dużą ilością publiczności. Szacuje się, że każdy piknik jest odwiedzany przez blisko 2.000 osób.

Każdy Wrak to nowy rekord. Za każdym razem impreza staje się coraz bardziej popularna. Widać to zarówno w ilości startujących załóg oraz ilości kibiców. Imprezę na torze zabezpieczają flagowi, sędziowie, straż pożarna oraz ratownicy medyczni. Tor jest ogrodzony solidnym nasypem, dodatkowo zabezpieczonym oponami.

Spotkanie z Moniką Knapczyk @ Resursa Obywatelska
Maj 24@17:00 – 18:30
Spotkanie z Moniką Knapczyk @ Resursa Obywatelska

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza w najbliższy piątek na spotkanie z Moniką Knapczyk autorką książek: „Wieża zapomnienia”, „Vaira” oraz tomiku poezji „Zegar melodii”. 

Monika Knapczyk jest pisarką, poetką, blogerką, radomianką, absolwentką VI LO im. J. Kochanowskiego. Z wykształcenia jest doktorem nauk technicznych, prywatnie mamą dwójki dzieci. 

Obecnie mieszka w Puławach. Interesuje się literaturą, językami obcymi, psychologią.

Wstęp wolny.