full screen background image

Co? Gdzie? Kiedy?

Lis
16
sob
Koncert Galowy Orkiestry Grandioso @ Zespół Szkół Muzycznych
Lis 16@18:00 – Lis 17@21:00
Koncert Galowy Orkiestry Grandioso @ Zespół Szkół Muzycznych

16 i 17 listopada odbędą się doroczne galowe koncerty Orkiestry Grandioso

Wystąpi Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego

W programie:
Utwory przygotowane na Mistrzostwa Europy w Rastede, za które otrzymaliśmy ocenę 93/100pkt:
Stanisław Moniuszko – Bajka
S.A.Universs – Suita Kurzeme

W programie koncertu znajdą się także utwory rozrywkowe oraz taneczne z udziałem mażoretek oraz Color Guards Orkiestry Grandioso.

Podczas koncertu będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych i warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów.

INNE TERMINY KONCERTÓW:

16.11.2019 – Koncert Galowy
18.11.2019 – dwa Koncerty Edukacyjne

Lis
17
nie
Król Bul – poranek teatralny @ Centrum Kulturalno-Artystyczne
Lis 17@12:00 – 13:00
Król Bul - poranek teatralny @ Centrum Kulturalno-Artystyczne

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Poranki teatralne dla dzieci”. Zostanie przedstawiony spektakl Król Bul

Spektakl pt. „Król Bul” zaprezentują panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi „Babeczki z pieprzem i solą”, a zrealizowany został we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego – Filią Nr 5 w Nowej Wsi.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat.

Wstęp wolny.
Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania od godz. 13.00 dnia 9 listopada 2019 r., w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

„Król Bul” to opowieść o królu, który bał się dentysty. Spokój całego królestwa zostaje wywrócony do góry nogami przez drobną królewską dolegliwość. Opowieść pełna humoru, pięknych piosenek, a to wszystko sprawi, że cała rodzina będzie pękać ze śmiechu. A może przy okazji dzieci przestaną obawiać się dentystów?

Skarby i tajemnice Piotrówki @ Muzeum im.J. Malczewskiego
Lis 17@12:00 – 13:30
Skarby i tajemnice Piotrówki @ Muzeum im.J. Malczewskiego

Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu ,,Skarby i tajemnice Piotrówki”

Tym razem będzie wykład dra Macieja Trzecieckiego z IAE PAN w Warszawie, wieloletniego kierownika badań wykopaliskowych w dolinie rzeki Mlecznej w Radomiu.

Wystąpienie pt. ,,Genius loci. Góra św. Piotra w historii i współczesności Radomia” będzie to próba podsumowania badań Piotrówki, wskazania jej znaczenia w dziejach miasta i dla jego tożsamości. Pytanie o dalsze losy zarówno grodziska jak i całego krajobrazu kulturowego doliny Mlecznej…

17 listopada, godzina 12
Rynek 11

…a zabił, jak zawsze, lokaj – Blackbox Radom @ Amfiteatr
Lis 17@16:00 – 21:00
...a zabił, jak zawsze, lokaj – Blackbox Radom @ Amfiteatr

W niedzielę, 17 listopada, kolejne spotkanie z larpem, tym razem pod hasłem „…a zabił, jak zawsze, lokaj – Blackbox Radom”

W listopadzie Blackbox wita Was tytułami „Scena zbrodni” i  „W śnieżną, mroczną noc”. Tradycyjnie – pierwsza forma ma formułę otwartą: tutaj będziemy wspólnie szukać zabójcy, który… jest blisko, wśród nas, a larp wprowadzi nas w klimat legendarnego serialu „Z archiwum X”.

Spokojne miasto, posterunek policji i pracujący tam ludzie: sierżant, detektyw, patolog, kryminalistyk (specjalista od zbierania dowodów) i reporter. Tej nocy popełniono zbrodnię. Jeden z nich zostaje zamordowany. Jego zwłoki są dla kogoś jak niemy wyrzut sumienia, a pracownicy organów ścigania muszą znaleźć zabójcę wśród swoich kolegów. Kto zabił? Jakie były motywy zbrodni? Jak to się stało, że ktoś, jeden ze zwykłych ludzi, jakich mijamy setki na ulicy, był zdolny pozbawić życia innego człowieka? Podejrzany jest każdy z nich. Szczęśliwie przestępca zawsze zostawia jakieś ślady.

Tytuł: “Crime scene”, typ: jeepform;  Autor: Katarzyna Kehl, Bolesław Charkiewicz;  strój: noir; czas gry: 3-4h; liczba graczy: 4+; publiczność: jak najbardziej.

Crime Scene to scenariusz o zbrodni, o tym, że każdy z ludzi z naszego otoczenia może być mordercą i zabić; o tym, że powodów do zrobienia krzywdy drugiemu człowiekowi są tysiące; o tym, że nie zawsze to zły i brzydki jest czarnym charakterem. Crime Scene to scenariusz, który opowiada historię o śmierci, strachu, ludziach, z którymi spotykamy się w codziennym życiu, a tak naprawdę ich nie znamy. To studium charakterów w klimacie noir.

Tytuł: ”W śnieżną, mroczną noc”; typ: chamber larp; konwencja: współczesność; autor: Hubert Sosnowski; strój: współczesny; do ról agentów i kleru mile widziane eleganckie ubranie – marynarka/koszula; czas trwania: 4h; liczba graczy: 13 (pięć ról kobiecych, osiem męskich);

Opis: To nastrojowa opowieść z pogranicza kryminału, thrillera i horroru, nawiązujący do legendarnego serialu X-Files i kilku klasycznych produkcji grozy, ale z rozbudowanym tłem obyczajowym. Czyli to, co najbardziej interesujące – kto, kogo, dlaczego.

Na larp obowiązują zapisy – formularz jest na stronie www.blackboxradom.pl

Wstęp wolny. Początek o godz. 16, gramy do godz. 21 w Kawiarni Artystycznej i „Pod 13” przy ul. Parkowej 1.

Raz Dwa Trzy – Ważne piosenki @ Sala koncertowa
Lis 17@18:00 – 19:30
Raz Dwa Trzy - Ważne piosenki @ Sala koncertowa

Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki – koncert w Radomiu już 17 listopada

Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

Raz Dwa Trzy
Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.

Lis
18
pon
Warsztaty kulinarne – chleb @ Gruszki na wierzbie
Lis 18@17:30 – 19:30
Warsztaty kulinarne - chleb @ Gruszki na wierzbie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Warsztaty kulinarne: Chleb, już w poniedziałek odbędą się w Radomiu

„Chleb” to kolejny z cyklu warsztatów kulinarnych „Cudze chwalicie, swego nie znacie” podczas, których będzie można zapoznać się z dziedzictwem kulinarnym ziemi radomskiej i jej okolic.

Czy lubicie świeży chleb, taki z chrupiącą skórką? Czy wiecie jak go upiec na zakwasie? Tego dowiecie się podczas poniedziałkowych warsztatów.

Naszym ekspertem będzie tym razem pani Anna Lipiec – prowadzi wraz z mężem Robmłym, gdzie sprzedaje mąki z własnego przemiału, żywność ekologiczną i własnoręcznie wypiekany chleb na zakwasie. Prywatnie, zaangażowana mama, konstruktor latawców i motocyklistka.

Podczas spotkania otrzymacie tradycyjne receptury na zakwas, jak również będziecie mogli spróbować pysznego świeżego chleba pani Anny.

Zapisy na warsztaty odbywają się w restauracji „Gruszki na wierzbie” ul. Żeromskiego 60 lub przez zgłoszenia na adres: zapisy@drogamleczna.org.pl
W zgłoszeniu @ należy przesłać następujące informacje: imię i nazwisko oraz numer kontaktowy.

Liczba miejsc jest ograniczona

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Data: 18.11.2019
Start: godz. 17:30
Miejsce: Restauracja „Gruszki na wierzbie” ul. Żeromskiego 60

Józef Robakowski – spotkanie @ Łaźnia
Lis 18@18:00 – 20:00
Józef Robakowski - spotkanie @ Łaźnia

Józef Robakowski – będzie gościem w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia

Józef Robakowski jest jednym z wiodących polskich artystów. Eksperymentator w dziedzinie fotografii i filmu, współtwórca polskiej sztuki wideo. Autor obrazów, instalacji, teoretyk i pedagog. Profesor w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Animator życia kulturalnego, autor szeregu ważnych inicjatyw, m.in. redaktor wydawnictw „Nieme kino”, „Pst!”. Kurator i właściciel Galerii Wymiany. Był aktywnym uczestnikiem tzw. Kultury Zrzuty, podziemnego życia artystycznego w stanie wojennym. Twórczość Robakowskiego wyrasta z tradycji polskiej awangardy międzywojennej, m.in. dadaizmu Franciszki i Stefana Themersonów i konstruktywizmu Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego. Od początku działalności artystycznej przekraczał tradycyjne granice sztuki, burzył konwencje, schematy tworzenia i postrzegania rejestrowanych obrazów, przekształcał i deformował.

Walizka – czytanie dramatu @ Scena Kotłownia, Teatr Powszechny
Lis 18@18:00 – 19:00
Walizka - czytanie dramatu @ Scena Kotłownia, Teatr Powszechny

Dramat „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zostanie zaprezentowany w radomskim teatrze

Będzie to już trzecie spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.

„Walizka” to dramat o poszukiwaniu tożsamości. Główny bohater, Fransua, żyje odcięty od bolesnych wspomnień do czasu, gdy znajduje w Muzeum Zagłady walizkę swojego ojca. Świadomość tego, że jest synem Żyda zamordowanego w Auschwitz sprawia, że Fransua rozpoczyna podróż w głąb samego siebie. Co dzieje się z człowiekiem, gdy ten decyduje się skonfrontować z prawdą? Czy rozdrapanie zabliźnionych ran pozwala na wyzwolenie się z traumy? W jakim stopniu świadomość przeszłości wpływa na naszą teraźniejszość?

Sztuka zainspirowana prawdziwą historią Francuza, który na wystawie w Muzeum w Paryżu rozpoznał walizkę swego ojca – eksponat z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Po spotkaniu odbędzie się rozmowa z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

Wstęp wolny.
„WALIZKA”, 18 listopada o godz. 18 na Scenie Kotłownia Teatru Powszechnego w Radomiu

Lis
19
wt
Non omnis moriar – koncert zaduszkowy @ sala koncertowa ROK
Lis 19@17:00 – 19:00
Non omnis moriar – koncert zaduszkowy @ sala koncertowa ROK

Non omnis moriar – koncert zaduszkowy – na ten koncert zaprasza Amatorski Teatr Proscenium działający przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej

Wykonawcy:
Amatorski Teatr „Proscenium”
Scenariusz i reżyseria: Izabella Mosańska
Scenografia: Krzysztof Ciecieląg

Artyści przygotowali doroczny koncert zaduszkowy pt. „Non omnis moriar” poświęcony pamięci znanych radomian, którzy zmarli w minionym roku. Wpisali się oni w historię naszego miasta, wzbogacając życie kulturalne, społeczne, sportowe, naukowe i duchowe jego mieszkańców. Podczas koncertu będą prezentowane ich biogramy i fotografie, a uroczysty charakter tych wspomnień podkreśli poezja, muzyka instrumentalna i śpiew.

Cena biletu: 10 zł

Lis
21
czw
V Dni Lwowa i Kresów Wschodnich @ Łaźnia
Lis 21@17:00 – Lis 24@13:30
V Dni Lwowa i Kresów Wschodnich @ Łaźnia

W dniach 21–24 listopada w Radomiu odbędą się V Dni Lwowa i Kresów Wschodnich

Program:

21 listopada, godz. 17.00
Przyśniła się dzieciom Polska – montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z PSP nr 17 w Radomiu.
ul. Żeromskiego 56

22 listopada, godz. 17.00
Prelekcja i prezentacja książki Dwa powstania Dwa powstania – blaski i cienie obrony Lwowa w 1918/19 roku – wykład dr Damiana K. Markowskiego – historyka, pracownika IPN, znawcy historii Kresów, autora książek Płonące Kresy, Anatomia strachu. Sowietyzacja obwodu lwowskiego 1944–1953 oraz Dwa powstania – bitwa o Lwów 1918, a także dziesiątków artykułów w czasopismach i opracowaniach historycznych.
ul. Żeromskiego 56

23 listopada, godz. 17.00
Występ zespołu Tyligentne Batiary Rozśpiewany Lwów
ul. Żeromskiego 56

24 listopada, godz. 12.30
Uroczysta msza św. u Bernardynów, w intencji Orląt Lwowskich – Synów Ziemi Radomskiej, poległych w obronie polskości Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w wojnie 1918–1919 r.
Miejsce: kościół pw. św. Katarzyny, ul. Żeromskiego 6/8

Robert Czerniak – spotkanie @ Filia nr 1, MBP
Lis 21@17:30 – 18:30
Robert Czerniak - spotkanie @ Filia nr 1, MBP

Robert Czerniak będzie bohaterem spotkania w ramach cyklu Spotkanie z podróżnikiem

Robert Czerniak to cukiernik, kucharz i geograf, podróżnik, prelegent i publicysta. Jego ciekawość świata narodziła się z książek i już jako nastolatek
zaczął podróżować po Polsce. Autor książki „Podróże do granic” – opisującej nie tylko wyprawę do krajów Ameryki Łacińskiej i Australii, ale również
mówiącej o przekraczaniu granic ludzkiej determinacji w urzeczywistnianiu planów uznawanych za niemożliwe.

Marek Citak – wystawa malarstwa @ Dom Kultury Idalin
Lis 21@18:00 – 19:00
Marek Citak - wystawa malarstwa @ Dom Kultury Idalin

Dom Kultury Idalin zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marka Citaka

Marek Citak – absolwent PLSP im Antoniego Kenara w Zakopanem (1974 r.) w klasie stolarstwo artystyczne. Nauczyciel plastyki i techniki. Uprawia snycerstwo, malarstwo sztalugowe i rysunek. Mieszka i tworzy w Radomiu.

Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska @ Kawiarnia Artystyczna
Lis 21@18:00 – 19:30
Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska @ Kawiarnia Artystyczna

Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska – spotkanie z autorem książki – Remigiuszem Grzelą. Spotkanie prowadzi Magdalena Mołek

Opis od wydawcy: Dwie wyjątkowe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Torańska bardziej empatyczna, ostra, ale nieprzekraczająca normy, Fallaci bezkrytyczna, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, ale nigdy się nie spotkały. Dzięki Remigiuszowi Grzeli spotkali się z nimi czytelnicy – w książce Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska. Autor stworzył wyrazisty, przejmujący portret wielkich dziennikarek i epoki, w której żyły i którą próbowały opisać. Rozmawiały z reżyserami i aktorami historii, starały się ich zrozumieć, by pomóc nam w lepszym pojmowaniu zjawisk i wydarzeń. Ustrzec przed popełnianiem wciąż tych samych błędów. Mimo to nie udało im się nas zmienić – nie wpływają na nas ani wstrząsające reportaże, ani wybitne powieści, choć stanowią aż nadto wyraziste memento. Zapominamy, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze i że pobłażliwość wobec nienawiści – również tej ukrywającej się w języku – prędzej czy później prowadzi do katastrofy.
Teksty Fallaci i Torańskiej wciąż stanowią diagnozy. Ta książka to również zachęta, by po nie sięgać, by o nich rozmawiać, a nawet się o nie pokłócić. Ale nie pozwolić, by płynąca z nich wiedza o świecie i ludziach poszła na marne. Zwłaszcza w coraz bardziej niespokojnych czasach.

Remigiusz Grzela – ur. 1977. Pisarz, dramaturg, dziennikarz. Autor dwudziestu książek, m.in. zbiorów rozmów Rozum spokorniał, Hotel Europa, Wolne, Obecność, wywiadów-rzek Joanna Penson. Dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy (nominacja do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej), Marian Kociniak. Spełniony, Krafftówna w krainie czarów, To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny, a także książek reporterskich Bagaże Franza K. Podróż, której nigdy nie było, Wybór Ireny (o brawurowej łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti), Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska (tytuł Książki Roku 2017 przyznany przez Magazyn Literacki Książki) i powieści Bądź moim Bogiem i Złodzieje koni. W tym roku wydał książkę dla dzieci Mała nocna muzyka. Gwiezdne skrzypce Wandy Wiłkomirskiej. Kilkakrotnie nominowany do nagród dziennikarskich, w tym Grand Press i Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej. Jest współautorem trzyodcinkowego dokumentu TVN Polska Pawła Jasienicy.
Jest stałym autorem miesięcznika Zwierciadło. Był kierownikiem literackim Teatru Na Woli, jest kierownikiem literackim Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Lis
22
pt
VII Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych @ Foyer ROK
Lis 22@12:00 – Lis 23@15:00
VII Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych @ Foyer ROK

22–23 listopada w Radomiu odbędą się VII Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych. Zostanie również wręczona Nagroda Literacka Miasta Radomia

Już po raz siódmy w foyer Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej swój dorobek wydawniczy zaprezentują instytucje i wydawnictwa regionalne.

22 listopada w godz. 12.00–17.30,

23 listopada w godz. 10.00–15.00.

Pierwszego dnia targów zostanie także wręczona Nagroda Literacka Miasta Radomia. Uroczysta gala rozpocznie się o godz. 17. Uświetni ją koncert zespołu Moa.

Zespół Moa to przedstawiciel muzycznego storytelling’u – gra przestrzenne i melodyjne utwory opowiadające niezwykłe historie. Liczy cztery osoby, a na jego czele stoi obdarzona bardzo delikatnym i ciepłym głosem Marta Fitkowska, która odpowiedzialna jest również za teksty piosenek.
Są zdobywcami nagrody Debiuty na festiwalu opolskim w 2017 r.

Uwaga! Na galę obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można otrzymać w Bibliotece Głównej w dniach 18–21 listopada oraz w pierwszym dniu targów.
Miejsce: Foyer oraz Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej, ul. Żeromskiego 53

Program

22 listopada 2019 r. (piątek)

Grzegorz Bartos – godz. 14.00-16.00, stoisko autorskie
Luiza Borkowska-Ziółkowska – godz. 15.30-17.00, stoisko Wydawnictwa Petrus
Marcin Kępa – godz. 13.00-14.00, stoisko RTN
Izabela M. Krasińska – godz. 10.00-16.00, stoisko autorskie
Wojciech Krupa – godz. 12.00-17.00, stoisko Wydawnictwa LUCKY
Mirosław Krzyszewski – godz. 12.00-17.00, stoisko GBP w Przytyku
Katarzyna Madejska – godz. 12.00-15.00, stoisko MWR
Ewelina Matuszkiewicz – godz. 14.00-17.00, stoisko Wydawnictwa Skarabeusz
Beata Piliszek-Słowińska – godz. 12.00-17.00, stoisko Wydawnictwa AdTempus
Paweł Puton – godz. 13.00-14.00, stoisko RTN
Grzegorz Rak – godz. 12.00-17.00, stoisko autorskie
Anna Rudnicka-Litwinek – godz. 12.00-17.00, stoisko Wydawnictwa Marruda
Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki – godz. 12.00-17.00, stoisko Instytutu Genealogii. Polska Kapituła Heraldyków i Genealogów
Włodzimierz Wolski – godz. 12.00-17.00, stoisko Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje
Łukasz Zawada – godz. 16.00-17.00, stoisko Wydawnictwa Nisza
23 listopada 2019 r. (sobota)
Grzegorz Bartos – godz. 12.00–14.00, stoisko autorskie
Luiza Borkowska-Ziółkowska – godz. 11.00-12.30, stoisko Wydawnictwa Petrus
Dominik Duralski – godz. 10.00-12.00, stoisko GBP w Wierzbicy
Izabela M. Krasińska – godz. 10.00-14.00, stoisko autorskie
Wojciech Krupa – godz. 10.00-15.00, stoisko Wydawnictwa LUCKY
Mirosław Krzyszewski – godz. 10.00-15.00, stoisko GBP w Przytyku
Ewelina Matuszkiewicz – godz. 12.00-13.00, stoisko Wydawnictwa Skarabeusz
Beata Piliszek-Słowińska – godz. 10.00-15.00, stoisko Wydawnictwa AdTempus
Grzegorz Rak – godz. 10.00-15.00, stoisko autorskie
Anna Rudnicka-Litwinek – godz. 10.00-15.00, stoisko Wydawnictwa Marruda
Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki – godz. 10.00-15.00, stoisko Instytutu Genealogii. Polska Kapituła Heraldyków i Genealogów
Włodzimierz Wolski – godz. 10.00-15.00, stoisko Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje
Wieczór poezji w DK Borki @ Dom Kultury Borki
Lis 22@17:30 – 18:30
Wieczór poezji w DK Borki @ Dom Kultury Borki

Dom Kultury Borki zaprasza na wieczór poezji nieprofesjonalnej artystów amatorów

Dom Kultury Borki zaprasza sympatyków poezji na piątkowy wieczór, który pozwoli nam na chwilkę zatrzymać się, zwolnić tempo i przenieść w niezwykły świat wierszy