full screen background image
Search

Co? Gdzie? Kiedy?

Lis
23
pt
„Pod 13-tką”- „Ars scaenica” @ "Pod 13-tką"
Lis 23@17:00 – 19:00
"Pod 13-tką"- "Ars scaenica" @ "Pod 13-tką"

Najlepsze spektakle w wykonaniu teatrów amatorskich z Polski będziemy mieli szansę zobaczyć w nowym cyklu „Amfiteatru”: „Pod 13-tką”- „Ars scaenica”.

Podczas drugiej odsłony cyklu odbędzie się nagradzany monodram „Kaziuk Kirelejson” w wykonaniu Jerzego Kałdusia. Spektakl na podstawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego.

Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina to aktor amator, który specjalizuje się w monodramach. Mówi, że całe życie bawi się w aktorstwo, a wybrał monodram, bo dzięki niemu ma bliski kontakt z widzem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje kreacje.

„Kaziuk Kirelejson” – monodram na postawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego – pokazuje wykrzywiony obraz polskiej wsi z czasów PRLu. Taplary, zapadła wieś odcięta od świata, jest tłem dla opowieści Kaziuka Bartoszewicza. Gdy do wsi przybywa nauczycielka z miasta, w stabilny świat jej mieszkańców zaczyna wkraczać nowość i postęp. Brawurowo zagrany spektakl pełen zabawnych tekstów skłania do refleksji o przemijaniu i roli cywilizacji w życiu człowieka.

Wstęp 10 zł, bilety na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”. Liczba miejsc ograniczona!

Bogumił Podstolski – malarstwo @ Galeria "Łaźnia"
Lis 23@18:00 – 19:30
Bogumił Podstolski - malarstwo @ Galeria "Łaźnia"

Artysta urodzony w 1938 r. w Radomiu, gdzie uczył się i mieszkał do momentu wyjazdu na studia.Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Aleksandra Rafałowskiego i prof. Jana Cybisa. Uzyskał dyplom w 1965 roku. W latach 1965–1968 asystent w pracowni malarstwa Jana Cybisa. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Zmarł w 2017 roku.

Wybrane wystawy indywidualne:
1966/67 – wystawa rysunków frotter, Warszawa, Salon Propozycji „Hybrydy”
1974 – wystawa malarstwa, Warszawa, Galeria Sztuki Współczesnej „Zapiecek”,
1975 – wystawa rysunków, Warszawa, Staromiejski Dom Kultury.

Wystawa czynna do końca roku 2018.

Kinior & Sylvia. Flapart – koncert @ RKŚTiG "Łaźnia"
Lis 23@18:00 – 20:00
Kinior & Sylvia. Flapart - koncert @ RKŚTiG "Łaźnia"

Radomska „Łaźnia” zaprasza na koncert Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego i Sylwii Nadgrodkiewicz. Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. Współpracował z wieloma muzykami. W duecie z Sylwią (teksty) powstała płyta „LaLoba”.

Wstęp wolny.

Agnieszka Chylińska – Pink Punk Tour @ Strefa G2
Lis 23@19:00 – 23:00
Agnieszka Chylińska - Pink Punk Tour @ Strefa G2

Blisko dwa lata temu swoją premierę miał wydany z zaskoczenia album „FOREVER CHILD” Agnieszki Chylińskiej. Był to pierwszy i jedyny raz na polskim rynku (!), kiedy jednego dnia, w absolutnej tajemnicy przed terminem, bez żadnych zapowiedzi ukazał się album, singiel, teledysk, ogólnopolska kampania promocyjna oraz start trasy koncertowej.

Projekt okazał się największym sukcesem rynkowym i w rekordowym tempie album uzyskał tytuł POTRÓJNEJ PLATYNY, utwór „Królowa Łez” tytuł DIAMENTOWEGO SINGLA oraz hitu roku w wielu rankingach, zaś dwuletnia trasa koncertowa FOREVER CHILD TOUR (polska i europejska) została niemal całkowicie wyprzedana (niektóre koncerty status SOLD OUT uzyskiwały zaledwie w kilka dni).
Tymczasem, Agnieszka Chylińska postanowiła uhonorować i obdarować swoich fanów kolejnym albumem! Album PINK PUNK ukazał się na rynku 26 października 2018 roku.

Bilety dostępne na biletyna.pl

Źródło: biletyna.pl

Koncert LAY D FUNK @ Cafe Elektrownia
Lis 23@20:30 – 23:00
Koncert LAY D FUNK @ Cafe Elektrownia

LAY D FUNK to instrumentalny kwartet grający muzykę fusion, w której doszukamy się inspiracji wieloma gatunkami: jazzem, funky, soulem, bluesem, czy muzyką klasyczną.

Zespół powstał w 2013 roku w Radomiu. Podstawowy skład tworzą:

Tomek Strzelczyk – saksofony

Michał Wróbel – bas

Mateusz Skórkiewicz – perkusja

Jarek Zarychta – klawisze

LDF nagrał dwie płyty „Miejski zgiełk” oraz „Made in Satisfaction”. Brał udział w ogólnopolskich festiwalach muzycznych m.in. Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu, X Jazz Hanza w Koszalinie, Azoty Jazz Festiwal w Tarnowie, Radomski Festiwal Jazzowy, grał w wielu klubach w Polsce, a także na Litwie i Łotwie.

Do udziału w swoich koncertach kwartet często zaprasza Gości, dzięki którym jego muzyka ciągle nabiera nowych kolorów i znaczeń. Współpracował z takimi formacjami i osobistościami sceny muzycznej jak: Algis Kilis, Dario Zema, Piotr Schmidt, World Project – Virtual Band, Jacek Delong, Michał Trzpioła (Pilichowski Band), Władysław Komendarek, Darek Kozakiewicz, Krzysztof Sadowski, Andrzej Urny, Antymos Apostolis, Jan Akerman, Anthony Gomes czy Kevin Harris.

Liczba miejsc siedzących ograniczona. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 506 876 851 lub 533 030 431.

Lis
30
pt
Koncert „Zróbmy hałas!” @ Sala koncertowa w ZSM im. Oskara Kolberga
Lis 30@18:00 – 20:00
Koncert "Zróbmy hałas!" @ Sala koncertowa w ZSM im. Oskara Kolberga

Samorząd szkolny w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zaprasza na koncert pt. Zróbmy hałas!”. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory z musicali, piosenki z filmów i bajek.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie szkoły.

Wieczór opowieści słowiańskich – tylko dla dorosłych @ MOK "Amfiteatr"
Lis 30@18:00 – 19:30
Wieczór opowieści słowiańskich – tylko dla dorosłych @ MOK "Amfiteatr"

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza „Pod 13-tkę” na wieczór pełen opowieści osadzonych w słowiańszczyźnie.

Perun, strzygi, południce i utopce, to postaci dobrze znane naszym przodkom. Zanurzmy się w miniony świat pełen niezwykłych postaci i niecodziennych wydarzeń, które mrożą krew. Spotkanie dla dorosłych.

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury i na wieczorach opowieści w „Amfiteatrze”.

Wstęp wolny.

Wieczór w Resursie – musical i koncert @ Resursa Obywatelska
Lis 30@19:00 – 22:00
Wieczór w Resursie - musical i koncert @ Resursa Obywatelska

W programie „Wieczoru w Resursie” znajdą się m.in musical „Dźwięk i wdzięk”. Spektakl opowiada o czasach, gdy nieme kino przekształcało się w dźwiękowe i towarzyszących temu perypetiach. W tle, jak w każdej dobrej historii, mamy też wątek miłosny. A skoro już dźwięk zagościł na ekranach, to pojawiało się i mnóstwo piosenek, np. Deszczowa piosenka oraz taniec. W musicalu prezentuje się około 40 młodych tancerzy, aktorów i wokalistów z grup artystycznych Resursy Obywatelskiej. Nad przygotowaniem spektaklu czuwały: Katarzyna Sasal, Sylwia Żołądkiewicz i Magdalena Boduła.

Podczas wieczoru odbędzie się też koncert Orkiestry św. Kazimierza. OKiSz od lat, w związku z Kazikami organizuje konkurs Muzyczne Kaziki. W sumie rywalizowała w nim już ponad setka wykonawców muzyki popularnej z Radomia i regionu. Pracom jury przewodniczy radomski muzyk Jarek Zarychta z gruZdjęcie udostępnione przez OKiSz Resursa Obywatelska [ 47 ] py Lady D Funk. Tym razem, specjalnie na potrzeby Wieczoru w Resursie, stworzy Orkiestrę św. Kazimierza! Z Lady D Funk zaśpiewają i zgrają wybrani uczestnicy dotychczasowych edycji „Muzycznych Kazików” m.in. zespół Yate, Cichosza, Magdalena Boduła, Aleksandra Rogala.

Gru
6
czw
Salony Drogi Mlecznej: Jak ożywić radomski Rynek? @ RKŚTiG "Łaźnia"
Gru 6@18:00 – 19:30
Salony Drogi Mlecznej: Jak ożywić radomski Rynek? @ RKŚTiG "Łaźnia"

Stowarzyszenie Droga Mleczna w ramach cyklu Salony Drogi Mlecznej zaprasza na debatę: Jak ożywić radomski Rynek?

Stowarzyszenie Droga Mleczna powstało w 2016 r. w mieście, z którego pochodzą jego członkowie – Radomiu.

Działając na wielu płaszczyznach m.in. kulturalnej, naukowej, podróżniczej, społecznej i rozrywkowej, członkowie stowarzyszenia chcą ożywić Radom oraz zaktywizować jego mieszkańców wychodząc naprzeciw niesłusznemu, negatywnemu stereotypowi miasta.