full screen background image

Co? Gdzie? Kiedy?

Mar
23
pt
Wystawa rzeźby Jacka Michała Szpaka @ Resursa Obywatelska
Mar 23@18:00 – 19:00
Wystawa rzeźby Jacka Michała Szpaka @ Resursa Obywatelska

W piątek, 23 marca o godz. 18 Galeria „Resursa” zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby i malarstwa Jacka Michała Szpaka.

Jacek Michał Szpak urodził się 3 lipca 1959 roku w Dynowie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, 2-letniego Studium Fotografii i Filmu w Krośnie, Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Malarstwo i Rzeźba, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – Malarstwo (studia podyplomowe) i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Artysta zajmuje się rzeźbą, ceramiką i malarstwem. Na swoim koncie ma udział w wielu plenerach, sympozjach i wystawach w kraju i za granicą.
Jacek Michał Szpak jest współzałożycielem Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. Wielokrotnie został odznaczony za dokonania w dziedzinie kultury.

Jacek Michał Szpak pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie w kolejnej kadencji.
Od 1987 roku pracuje jako nauczyciel w szkolnictwie artystycznym, obecnie jako nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

Wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia.

Jam session w Amfiteatrze i koncert Play Blues @ Kawiarnia Artystyczna Amfiteatr
Mar 23@20:00 – 23:59
Jam session w Amfiteatrze i koncert Play Blues @ Kawiarnia Artystyczna Amfiteatr

Amfiteatr zaprasza na trzecią odsłonę muzycznego, energetycznego cyklu „Jam session w Amfiteatrze”, który tym razem upłynie pod znakiem bluesa. Gospodarzem wieczoru będzie zespół Play Blues.

Repertuar zespołu Play Blues to ukłon w stronę lat 70′, 80′ i 90′. Muzycy zainspirowani są brzmieniem epoki dzwonów, łączą w aranżach to, co najbardziej charakterystyczne dla utworów m.in. The Doors, Queen, Deep Purple czy Wild Cherry.

Repertuar Play Blues to również utwory Tadeusza Nalepy, zarówno z czasów istnienia grupy Breakout jak i z solowych dokonań artysty. Z biegiem czasu muzycy sięgnęli po nowsze utwory takich zespołów jak Hey, Curly Heads czy Queens Of The Stone Age. Mieszanka gatunków i sprytne odchodzenie od oryginalnych aranży sprawia, że zespół zaskakuje, tym samym czyni to całość występu bardzo ciekawym spojrzeniem na rock i blues tamtych, i współczesnych czasów.

Play Blues tworzą: Eliza Moerke – wokal, Michał Polański – gitara, Marcin Niewczas – gitara, Agnieszka Niewczas – instrumenty klawiszowe, Piotr Dusza – perkusja, Łukasz Treter – bas.

Po koncercie – improwizacje, nie tylko bluesowe. Muzycy mogą przynieść swoje instrumenty. Amfiteatr zapewnia: perkusję, wzmacniacz gitarowy oraz basowy.

Wstęp wolny. Impreza potrwa do północy.

Mar
24
sob
VII Międzynarodowy Turniej Formacji Tanecznych Radom Open @ Hala UTH
Mar 24@14:00 – 15:00
VII Międzynarodowy Turniej Formacji Tanecznych Radom Open @ Hala UTH

W sobotę, 24 marca odbędzie się turniej formacji latynoamerykańskich i standardowych o Puchar Prezydenta Miasta Radomia – VII Międzynarodowy Turniej Formacji Tanecznych Radom Open.

W zawodach udział wezmą formacje taneczne z kraju i zza granicy, które zaprezentują się w trzech kategoriach wiekowych: 12, 15 i powyżej 15 lat. Organizatorzy zapraszają na wspaniałe i niezwykle efektowne widowisko taneczne.

Organizatorzy: Akademia Tańca CMG, Dom Kultury Borki
Miejsce: Hala UTH, ul. Chrobrego 27
Wstęp płatny: 25 zł

Also-ran zagra w Cargo Pub @ Cargo GastroPub
Mar 24@21:00 – 23:39
Also-ran zagra w Cargo Pub @ Cargo GastroPub

Miłośnicy rock’n’rollowego „łojenia” będą mieli okazję wysłuchać Also-ran.

Muzycy zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko.  Będzie to święto żywego rocka i bluesa.
Na koncert wstęp bezpłatny.

Maj
13
nie
III Bieg Pilicy w Białobrzegach @ Plac Zygmunta Starego
Maj 13@08:00 – 16:00
III Bieg Pilicy w Białobrzegach @ Plac Zygmunta Starego

Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą.

Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach.

Trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta.

Zapisy na bieg prowadzone są TUTAJ.