14 pojedzie do Natolina a na ul. Struga są utrudnieniaW piątek, autobusy linii nr 14 pojadą do Natolina. Na fragmencie ul. Struga są utrudnienia w ruchu

W piątek, 20 kwietnia w godz. 8-18 trasa wariantowych kursów linii 14 będzie skrócona do tymczasowej pętli Natolin / Szkoła. Zmiana spowodowana jest realizacją zdjęć do filmu „Klecha” w pobliżu kościoła w Sadkowie.

– Ze względu na wymogi ekipy filmowej fragment drogi w sąsiedztwie kościoła pod wezwaniem Świętych Cyryla i Metodego oraz Jana Pawła II w miejscowości Sadków (gmina Jedlnia-Letnisko) będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego – tłumaczy Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Autobusy linii 14 wykonujące wariantowe kursy ulicami Chorzowską i Poranną w Radomiu, a następnie przez Natolin do Sadkowa, w godzinach 8-18 będą jeździły na trasie skróconej do tymczasowej pętli Natolin / Szkoła. Trasa będzie przebiegała drogą w stronę Rajca Szlacheckiego – do placu szkolnego zlokalizowanego pomiędzy salą gimnastyczną a boiskiem. Odjazdy z tymczasowej pętli Natolin / Szkoła będą wykonywane o godzinach 8:56, 11:05, 13:37, 14:54, 15:22, 16:27 i 17:47.

Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe: Natolin / Szkoła (NŻ) – przed skrzyżowaniem z drogą do Sadkowa; Natolin / Szkoła – pętla na placu szkolnym między salą gimnastyczną a boiskiem.
Nieczynne będą przystanki: Natolin / Szkoła (NŻ) – tylko w stronę Sadkowa; Sadków / Kościół (NŻ) – w obu kierunkach; Sadków II (NŻ) – w obu kierunkach; Sadków I (NŻ) – w obu kierunkach oraz Sadków – pętla końcowa.

Natomiast na ul. Struga na odcinku pomiędzy 25 Czerwca a Zbrowskiego do odwołania będą występować utrudnienia w ruchu kołowym. Na tym odcinku Wodociągi Miejskie rozpoczęły prace wodociągowe.

– Prace mają być prowadzone etapami na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami 25 Czerwca oraz Żwirki i Wigury a skrzyżowaniem z ulicą Zbrowskiego. Podczas frezowania poszczególnych części jezdni i prowadzenia tam wykopów będą występować utrudnienia w ruchu. Na tymczasowo zwężonych odcinkach ulicy może być wprowadzany ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej bądź ręcznie przez uprawnionych do tego pracowników wykonawcy. Możliwe jest ponadto czasowe zamykanie wlotów bocznych dróg, w tym także ulicy Sportowej. Inwestycja może także spowodować opóźnienia autobusów linii 9, 17, 18, 21 i 26 – wyjaśnia Dawid Puton.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Można też omijać ulicę Struga przez 11 Listopada i Chrobrego albo Zbrowskiego i Żeromskiego.

Komentarze