160 ton żywności trafiło do potrzebujących160 ton żywności trafiło do potrzebujących – to efekt wspólnej akcji żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Radomskiego Banku Żywności

Bank Żywności dał artykuły spożywcze, a żołnierze bezpieczny i szybki transport. Dzięki temu 160 ton żywności trafiło do potrzebujących. Tak udało się zrealizować wspólną akcję radomskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej i Banku Żywności. Produkty spożywcze trafiły do mieszkańców regionu radomskiego, Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka i Szpitali – mówi Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności.

Dystrybucją zajmowali się żołnierze z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia. „Terytorialsi” z transportem wyruszali około 50 razy, i przejechali ponad 5 tysięcy kilometrów. – mówi ppłk Łukasz Baranowski, dowódca radomskich „terytorialsów”.

Rozwożenie żywności to jedno, ale akcja miała też inny wymiar – tłumaczy Anna Głogowska. Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi i pozytywnemu nastawieniu wojska udało się złagodzić w ludziach lęk przed pandemią. Ta akcja zabezpieczyła przed zmarnowaniem jedzenie, ale też dodała otuchy.

Te działania wsparły też walkę z epidemią koronawirusa, bo dzięki nim udało się ograniczać kontakt między odbiorcami żywności – dodaje ppłk Baranowski.

Dystrybucja żywności trwała 3 miesiące, a rozpoczęła się 30 kwietnia. W akcji wzięło udział ponad 150 żołnierzy. Zarówno 62. Batalion Lekkiej Piechoty WOT z Radomia jak i Radomski Bank Żywności deklarują dalszą współpracę i kontynuację akcji.

KomentarzeCLOSE
CLOSE