17 SYLAB O WOLNOŚCI – ogólnopolski konkurs bibliotekiPolscy poeci poszukiwani. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ogłosiła właśnie konkurs na małą formę literacką – haiku pn. 17 SYLAB O WOLNOŚCI. To wydarzenie organizowane w ramach obchodów Radomskiego Czerwca. Prace konkursowe, czyli składające się z maksymalnie 17 sylab wiersze traktujące o wolności należy przesłać na adres biblioteki do 1 czerwca

Wolność w znaczeniu dosłownym lub metaforycznym – to temat ogłoszonego właśnie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego na małą formę literacką – haiku pn. 17 SYLAB O WOLNOŚCI, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Prace konkursowe – wiersze składające się maksymalnie z 17 sylab należy składać do 1 czerwca – mówi Przemysław Czaja, dyrektor placówki.

W konkursie 17 SYLAB O WOLNOŚCI może wziąć udział każdy piszący, bez względu na wiek zgłaszając jedną formę literacką. Wyróżnione wiersze będą eksponowane w przestrzeni miejskiej, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Jak wyjaśnia wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński – konkurs biblioteki organizowany jest w ramach obchodów Radomskiego Czerwca Wolności, wydarzenia, które w tym roku odbędzie się, ale bez imprez masowych.

Autorzy trzech najlepszych zdaniem jurorów prac poetyckich w obu kategoriach otrzymają kolejno 2000 zł, 1000 zł i 500 zł.

Fot. mbpradom.pl

Komentarze