full screen background image

26. Ogólnopolski Turniej Śpiewających PoezjęPrzed nami 26. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję – sztandarowe wydarzenie radomskiej „Łaźni”, które przez 25 lat przyciągało rzeszę młodych, wrażliwych ludzi ceniących moc słowa wkomponowanego w muzykę. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie nie będzie miało formuły konkursu. – Mamy wrażenie, że ta formuła troszeczkę się zestarzała, dlatego zaplanowaliśmy 4 koncerty, każdy zupełnie inny, ale każdy na bardzo wysokim poziomie artystycznym – podkreśla Beata Drozdowska, dyrektor RKŚTiG „Łaźnia”.

26. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję odbędzie się w dniach 9 – 12 maja. W harmonogramie wydarzenia znalazły się przede wszystkim koncerty z poezją w roli głównej. Imprezę urozmaici panel dyskusyjny dotyczący muzyki oraz Strefa Dzieci, czyli poezja śpiewana dla najmłodszych.

– Przez 25 lat w ramach Turnieju Śpiewających Poezję zjeżdżali się z całej Polski młodzi ludzie, dla których śpiewanie to nie robienie show, lecz pewna forma obcowania ze słowem. W tym roku mała rewolucja – zrezygnowaliśmy z tej formuły i nie będzie w tym roku konkursu. Mamy wrażenie, że ta formuła troszeczkę się zestarzała i przejadła. Turniej będzie funkcjonował w dalszym ciągu, bo zaplanowaliśmy 4 koncerty, każdy zupełnie inny i to jest ten swoisty konkurs, ponieważ każdy będzie mógł wybrać taką formę przedstawienia poezji, która mu odpowiada – mówi Beata Drozdowska, dyrektor RKŚTiG „Łaźnia”.

Tegoroczny turniej rozpocznie koncert Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenko specjalizacyjnych się w piosenkach błatnych, czyli ulicznych, bandyckich. Muzycy zaprezentują się w repertuarze ciemnych ulic moskiewskich. To niezwykły program wzbudzający w odbiorcy silne emocje.

dyrektor RKŚTiG „Łaźnia” Beata Drozdowska

Dzień później wystąpi Teatr Piosenki Młyn z Hrubieszowa „Pamięć Twojego Podwórka”. – Są to ludzie, dla których piosenka artystyczna jest sensem istnienia. „Pamięć Twojego Podwórka” to pięknie zaśpiewany spektakl z pięknymi tekstami. Jest to godzina wspaniałej rozrywki, dzięki której stajemy się lepsi – podkreśla dyrektor Beata Drozdowska.

Tegoroczną nowością będzie Strefa Dzieci z utworami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w programie. W sobotę wystąpi Janusz Radek kameralnie, a w niedzielę odbędzie  się koncert zespołu Kwiat Jabłoni.

Wszystkie wydarzenia w ramach 26. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję odbędą się w siedzibie „Łaźni” przy ulicy Żeromskiego 56. Wstęp na niektóre koncerty będzie płatny. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 6 maja br.

Informacje na tema poszczególnych wydarzeń w ramach 26. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję pojawią się wkrótce na stronie Radia Radom.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest już dostępny na stronie internetowej „Łaźni”.

Komentarze