26. Regionalny Konkurs LiterackiRusza 26. edycja Regionalnego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Radomia. Uczestnicy zmierzą się z napisaniem wiersza inspirowanego życiem i twórczością poetyckich patronów roku 2021. Prace należy przesłać do 20 czerwca

Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński i Tadeusz Różewicz. To właśnie ich życie i twórczość będzie przedmiotem konkursu literackiego organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka”, przy współpracy z Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego, VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta i XII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi.
O szczegółach konkursu mówi jego koordynator, dr Adrian Szary:

Jak mówi dr Szary, konkurs organizowany jest od 13 lat, dwa razy do roku:

Wiersze oceni Halina Markowska Budniak z Grupy Poetyckiej „Erato” znana z działalności w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Autorka tomów poetyckich: „Poszukiwania” i „Pomiędzy ostem a nagietkiem”.
Prace należy nadsyłać do koordynatora konkursu na adres: aszary@kochanowski.radom.pl. Wyniki konkursu są przewidziane na 23 czerwca tego roku.

Komentarze