314 projektów w BO 2022Głosowanie na obywatelskie projekty rozpocznie się już we wtorek. Na liście zakwalifikowanych pomysłów w Budżecie Obywatelskim 2022 znalazła się rekordowa liczba 314 propozycji. W puli budżetu na 2022 rok jest w sumie 7 mln 250 tys. zł

Aż 314 projektów zawalczy o realizację w przyszłym roku. To w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Do podziału jest w sumie 7 mln 250 tys. zł. Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach od 1 do 21 czerwca – mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Zgłoszone i zakwalifikowane pomysły zostały podzielone na 4 grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł, do 600 tys. zł i powyżej tej kwoty oraz projekty instytucjonalne. Na karcie do głosowania znalazły się pomysły z obszaru ochrony środowiska, kultury czy turystyki. Każdy radomianin może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Lista zwycięskich propozycji zostanie ogłoszona do 20 lipca.

Głosować można online korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl albo w pięciu stacjonarnych punktach w mieście: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Komentarze