34 miliony na inwestycje w RSS34 mln zł – tyle w bieżącym roku wydało miasto na inwestycje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Ponad 16 mln zł kosztował sprzęt do lecznicy, a blisko 18 mln zł pochłonęła budowa Centrum Rehabilitacji

Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje kilka dużych inwestycji. To między innymi budowa Centrum Rehabilitacji, zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, przebudowa poradni specjalistycznych, remont wind czy wdrażanie systemu e- usług. To duże nakłady, ale samorząd nie może oszczędzać na zdrowiu mieszkańców – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Największa inwestycja realizowana obecnie w szpitalu to budowa Centrum Rehabilitacji. W nowym budynku zakończone zostały prace konstrukcyjne, a w starym kończy się montowanie okien i wykonywane są prace elewacyjne. Jednocześnie trwa budowa parkingów i dróg dojazdowych. Koszt prac w 2019 roku to niemal 18 milionów złotych. Zakończenie całej inwestycji i przeprowadzka z ulicy Giserskiej nastąpi w przyszłym roku.

Jednym z ważniejszych zadań była przebudowa pomieszczeń na parterze Poradni Specjalistycznych przy ulicy Lekarskiej. Wyremontowana została też Rejestracja, gdzie dodatkowo wdrożono nowy system obsługi pacjentów. W oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przybywa również nowoczesnego sprzętu – mówi dyrektor Marek Pacyna.

W najbliższych dniach w szpitalu rozpocznie się remont pięciu wind. Po nim będą one spełniały aktualne normy techniczne, zostaną zastąpione bezpiecznymi, szybkimi, energooszczędnymi dźwigami. W windach zostanie zainstalowany monitoring i pojawią się informacje głosowe. Ponadto lecznica chce wprowadzić e-aptekę. To system, w ramach którego automat będzie przyjmował, segregował i wydawał leki – dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Kondycja finansowa lecznicy nie jest jednak najlepsza. Szpital jest zadłużony na 19 mln zł – mówi dyrektor Marek Pacyna.

Mimo trudności finansowych Szpital buduje także własne ujęcie wody. Realizacja inwestycji właśnie wkroczyła w końcowy etap. Koszt tegorocznych prac to prawie 2,5 mln złotych.

KomentarzeCLOSE
CLOSE