38 projektów z BO 2022 doczeka się realizacji38 pomysłów radomian – tyle projektów zostanie zrealizowanych w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na ich sfinansowanie miasto przeznaczyło w sumie 7 mln 250 tys. zł

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2022. Z 300 zgłoszonych projektów wygrało 38. 27 z nich to lokalne przedsięwzięcia, których realizacja nie przekracza 50 tys. zł. Dotyczą one w większości miejskiej zieleni. To np. dosadzenie drzew w parku Południe – wymienia Mateusz Tyczyński, wiceprezydent odpowiedzialny w mieście za inwestycje.

Na liście zwycięskich propozycji do i powyżej 600 tys. zł znalazły przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury m.in. budowa wodnego placu zabaw na Borkach czy ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Chrobrego. W przypadku najdroższych, instytucjonalnych projektów wygrał m.in. pomysł na stworzenie ogrodu sensorycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, zwycięskie projekty nadadzą miastu nowy kierunek rozwojowy.

Pełna lista zwycięskich pomysłów, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, jest już dostępna na stronie internetowej radomskiego magistratu.

Komentarze