4 wystawy i piknik w CRP w OrońskuCentrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przygotowało weekend pełen atrakcji dla całych rodzin. W sobotę odbędzie się otwarcie nowych wystaw. Będzie ich aż cztery

W Galerii Oranżeria zobaczymy wybór prac z kolekcji muzeum, a tytuł ekspozycji to „Relaksik” – czyli wystawa i piknikowanie. Później Ida Karkoszka zaprezentuje w Pałacu Józefa Brandta swoje najnowsze rzeźby. -Artystka swoją twórczością chce zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata – mówi Weronika Elertowska kuratorka wystawy.

'Orońsko naturalnie” pod takim hasłem obędzie się niedzielne spotkanie, które startuje już o godzinie 12. W przestrzeni plenerowej Centrum Rzeźby Polskiej odbędzie się gra terenowa, warsztaty plastyczne, czy spacery tematyczne – dodaje dr Agnieszka Topolska, zastępca dyrektora ds. programowych.

Centrum Rzeźby Polskiej zachęca do zabrania ze sobą kocyka piknikowego. Natomiast lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu” przygotuje pyszne, naturalne smakołyki, tradycyjne oraz wegetariańskie.

Komentarze