40-lecie Amfiteatru onlineOdsłonięcie ściennego malowidła i muzyczna podróż przez 4 dekady – to sobotnie wydarzenia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. Placówka obchodzi w tym roku 40-lecie i chce wraz z radomianami wirtualnie świętować swój jubileusz

Będzie to urodzinowe spotkanie z Amfiteatrem. Miejski Ośrodek Kultury w Radomiu obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia i właśnie rozpoczyna świętowanie swojego jubileuszu. Pierwsza część zaplanowanych z tej okazji atrakcji online odbędzie się w sobotę. W pierwszej kolejności zostanie odsłonięty okolicznościowy mural, który powstał na ścianie „Amfiteatru”.

– Nie ma to jak obchodzić urodziny w czasie pandemii … Wielu z nas tego doświadcza, także Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. Właśnie w tym roku stuknie nam 40 lat! To ważne urodziny i chcemy świętować je razem z Wami. Wciąż nie możemy Was zaprosić do naszych przestrzeni, ale już przed ekrany – tak. Zaczynamy więc świętowanie on-line i regularnie będziemy Was informować o kolejnych odsłonach naszych 40-tych urodzin – zaprasza Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr” w Radomiu.

– Pierwsza odsłona urodzinowych spotkań już sobotę. Pokażemy Wam mural okolicznościowy, jubileuszowy, wyjątkowy, który powstał na ścianie budynku Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Zaprojektowała go po wielu wspólnych burzach mózgu agencja kreatywna Olmeka, a wykonał artystyczny duet Morza Studio – opisuje Dolecki.

Po odsłonięciu muralu odbędzie się koncert radomskiej grupy Trzy eM. Będzie to muzyczna podróż przez 4 dekady działania Miejskiego Ośrodka Kultury. 

– Po odsłonięciu malowidła w podróż 40-lecia przez dekady, historię muzyki i Amfiteatru zabierze nas radomska formacja Trzy eM, czyli Magdalena „Buka” Boduła (wokal), Marta Tomecka (skrzypce) i Michał Trzpioła (gitary). Już dziś rezerwujcie czas, przed monitorami, oczywiście – dodaje dyrektor „Amfiteatru”.

Pierwsza odsłona urodzinowych spotkań z „Amfiteatrem” odbędzie się w sobotę, 16 maja o godz. 19:00. 

Wydarzenie będzie można obejrzeć za darmo poprzez kanał internetowy placówki: https://www.youtube.com/watch?v=V-a-dIGCczs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2pOYLwgPGH_qVloQOKF0tkXh4J6IClkF5MSQoUwfc8atnDruVa1LDEHqg

Komentarze