45. Memoriał im. Władysława Miazio – Trzy medale „Olimpijczyka”

Dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom, którzy wzięli udział w 45. Memoriale im. Władysława Miazio w Radomiu. Również pierwszą wygraną w Krajowej Lidze Zapaśniczej odnieśli zawodnicy Boruty Olimpijczyk Zgierz&Radom, którzy pokonali, Lotto Zapasy Bydgoszcz w hali rywala, aż 33:1

W dniach 06-08 października w Radomiu, odbył się 45. Memoriał im. Władysława Miazio w zapasach w stylu klasycznych. W którym wystartowało łącznie 191 zawodników z 43. klubów z Polski i z zagranicy (Ukraina, Litwa). Klub Olimpijczyk Radom reprezentowało 13 zawodników, którzy wywalczyli dwa złote i jeden brązowy medal.

Mistrzami Polski kadetów zostali, Oskar Piątek w kat. 69 kg oraz Konrad Kozłowski w kat. 76 kg. Oprócz tego Oskar Piątek został wybrany najlepszym zawodnikiem ziemi radomskiej, zaś Konrad Kozłowski najlepszym zawodnikiem turnieju. Po brązowy medal w kat. 50 kg sięgnął Mateusz Redestowicz.

Na uwagę zasługuje dobry występ ucznia Radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Grzegorza Kunkela (MORENA ŻUKOWO), który w kategorii wagowej 54 kg zdobył brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej RCSZ ,,OLIMPIJCZYK” zajął 5. miejsce.

W Krajowej Lidze Zapaśniczej pierwsze zwycięstwo odnieśli zapaśnicy Boruty Olimpijczyk Zgierz&Radom, którzy pokonali, Lotto Zapasy Bydgoszcz w hali rywala, aż 33:1. W składzie zwycięskiej drużyny znalazło się trzech przedstawicieli Olimpijczyka. Michał Kośla w kategorii 66 kg pokonał Sebastiana Bira, Rafał Płowiec w kategorii GR130 Bartosza Dorosza, a Łukasz Fafiński w kategorii GR 85 zremisował z Jakubem Timem.