full screen background image

70-tką na Festiwal ZiemniakaFestiwal Ziemniaka już w najbliższą niedzielę w radomskim skansenie. Na imprezę będzie można dojechać specjalną linią nr 70. Dojazd zapewni także stała linia miejska 17

Autobusy specjalnej linii 70 będą kursować w godzinach około 10:30-19:30 ze średnią częstotliwością co 40 minut (w godzinach od około 10:30 do 13:30) oraz co 30 minut (w godzinach od około 13:30 do 19:30).

Trasa linii 70

Trasa będzie biegła z pętli końcowej Os. Michałów ulicami Królowej Jadwigi, Mieszka I, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego (powrót: plac Dworcowy), Dowkontta, 1905 Roku, Limanowskiego (powrót: Łukasika), Wierzbicką, Warsztatową, Lipskiego, Potkanowską, Starokrakowską i Stalową do pętli Potkanów / Stalowa. Będą obowiązywały wszystkie przystanki (obok dworca PKP i na Michałowie wspólne z linią 7). Dla linii 70 zostanie też uruchomiony przystanek Warsztatowa / Wierzbicka 06 (w stronę Potkanowa).

Dojazd będzie możliwy również autobusami linii 17 (kursującej standardową trasą, według rozkładu na niedziele i święta). Dojście do skansenu jest możliwe od przystanku Stalowa / Starokrakowska 02 (ulicą Stawową – około 400 metrów). W autobusach obsługujących linie 17 i 70 będzie obowiązywać taryfa miejska (cennik biletów i przepisy porządkowe takie same jak na wszystkich liniach miejskich).

MZDiK prosi o nieparkowanie samochodów na jezdni i poboczach odcinków ulic Starokrakowskiej (od Wielkopolskiej do Stawowej) oraz Stalowej (od Starokrakowskiej do Porucznika Ostrego) – aby nie blokować możliwości mijania się autobusów. W przypadku braku miejsca do pozostawiania pojazdów na parkingu skansenu sugerowane jest korzystanie z parkingów naprzeciwko kościoła przy ulicy Starokrakowskiej.

 

 

 

Komentarze