full screen background image

72 miliony na drogi w regionie radomskimDziewięć dróg powiatowych i 25 dróg gminnych o łącznej długości ponad 91 kilometrów zostanie wybudowanych w regionie radomskim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

W Starostwie Powiatowym w Radomiu wręczono przedstawicielom samorządów symboliczne czeki na dofinansowanie zadań. – Samorząd to gra zespołowa, tu nie ma indywidualnych sukcesów – powiedział starosta radomski Waldemar Trelka.

Za wsparcie budowy dróg w regionie radomskim, w imieniu samorządowców, dziękowała Ewa Markowska-Bzducha, wójt Wolanowa

Dofinansowanie w ramach Funduszu mogło wynieść od 30 do 80 procent. – Łącznie na Mazowszu przewidziano na dofinansowanie budowy dróg z listy podstawowej ponad pół miliarda złotych – powiedział podczas przekazywania promes samorządowcom minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera.

W regionie radomskim za dofinansowanie będzie wybudowanych dziewięć dróg powiatowych i 25 gminnych. – Pieniądze otrzyma 19 jednostek samorządu terytorialnego – powiedział wicewojewoda mazowiecki, Artur Standowicz.

Jak poinformował wicewojewoda obecnie zakończył się nabór wniosków na przyszły rok. Wpłynęły 404 wnioski z terenu całego Mazowsza z czego około 70 z regionu radomskiego.

Komentarze