Życie wraca do dawnej Fabryki Broni “Łucznik”. II Kongres Radom Przyszłości już 30 czerwca



Kongres Radom Przyszłości na stałe wpisuje się w kalendarz przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu dla subregionu radomskiego. Już w dniach 30 czerwca i 1 lipca na dziedzińcu dawnej Fabryki Broni “Łucznik” odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia. Będzie to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w gospodarce mającymi wpływ na rozwój miasta i regionu

Czym jest II Kongres Radom Przyszłości?
II Kongres Radom Przyszłości to przestrzeń do debaty pomiędzy liderami, innowatorami oraz entuzjastami, na temat kształtowania przyszłości Radomia oraz budowania nowoczesnych kadr dla gospodarki.

Radom staje się stolicą debat o zagadnieniach związanych z przemysłem przyszłości, co przyczynia się do pozytywnego wpływu zmian widocznych dla jego mieszkańców, a przede wszystkim przedsiębiorców.

Co czeka uczestników Kongresu?
Podczas dwóch dni Kongresu prelegenci przybliżą genezę rozwoju innowacji i przemysłu na przykładzie miasta Radomia oraz zaprezentują praktyczne wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów przedsiębiorstw.

W trakcie Kongresu, przedstawiciele państwowych agencji oraz instytucji finansowych przygotowali ofertę wsparcia skupiającą się na najważniejszych źródłach finansowania.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z raportami poświęconymi potencjałowi Przemysłu Przyszłości w budowaniu nowoczesnej gospodarki w Radomiu i regionie oraz koncepcji rewitalizacji budynku dawnej Fabryki Broni “Łucznik” przy ul. Przemysłowej 9 – miejsca istotnego ze względu na rolę jaką odegrało dla mieszkańców Radomia.

Jako organizacja rządowa z siedzibą w Radomiu, pokazujemy jak ważny jest dla nas ten obszar. I Kongres zorganizowaliśmy na lotnisku, które okazało się przełomową inwestycją dla całego regionu. II edycja odbędzie się na terenie dawnej Fabryki Broni “Łucznik”. Chcemy nawiązać do tradycji i historii aby pokazać, że przemysł przyszłości, którym zajmujemy się na co dzień ma silne korzenie w przeszłości – podkreśla prezes zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Robert Kłosowski.

W trakcie całego wydarzenia zaplanowano wystąpienia, panele dyskusyjne obejmujące szerokie spektrum tematów gospodarczych, debaty branżowe oraz warsztaty dla młodych liderów związane z wykorzystaniem kompetencji przyszłości.

Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna na stronie www.kongres.przemyslprzyszlosci.gov.pl.

Zarejestruj się na największe wydarzenie w regionie
Aby wziąć udział w II Kongresie Radom Przyszłości należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/ii-kongres-radom-przyszlosci/. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Cyfryzacji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Partnerzy wydarzenia: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskie Porty Lotnicze, Izba Przemysłowo – Handlowa Ziemi Radomskiej oraz Akces NCBiR.

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym.

Portal Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości: www.przemyslprzyszlosci.gov.pl

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w dniach 1-2 października 2022 na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Fotorelacja z niej dostępna jest pod tym linkiem.

Komentarze