Do 5 kwietnia można zgłaszać kandydatów do konkursu Radom Obywatelski.
Konkurs „Radom Obywatelski” ma na celu nagrodzenie lokalnych organizacji pozarządowych, społecznego zaangażowania mieszkańców miasta, a także firm i przedsiębiorstw. Obejmuje trzy kategorie inicjatyw i postaw obywatelskich:
1) Dobre Praktyki 2016
2) Dobroczyńca Roku 2016
3) Darczyńca Roku 2016
„Dobre Praktyki 2016” to kategoria, w której promowane będą najlepsze przedsięwzięcia z zakresu usług świadczonych na rzecz mieszkańców Radomia przez organizacje pozarządowe. Kategoria skierowana jest do organizacji pozarządowych realizujących przedsięwzięcia nowatorskie i oryginalne, odpowiadających oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców miasta, które służyć mają rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych, promowaniu działalności sektora pozarządowego oraz budowaniu pozytywnego wizerunek miasta Radomia.
W ramach kategorii „Dobroczyńca Roku 2016” nagrodzone zostanie społeczne zaangażowanie osób fizycznych. Spośród zgłoszonych osób, zostanie wybrany „Dobroczyńca Roku”, który wspiera działalność organizacji pozarządowych, jest jej/ich członkiem lub wolontariuszem, realizuje inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności miasta Radomia.
W kategorii „Darczyńca Roku 2016” nagrodzone zostanie społeczne zaangażowanie Przedsiębiorców. W tej kategorii spośród zgłoszonych firm, zostanie wybrany „Darczyńca Roku”, który w swojej codziennej działalności poprzez swoją obywatelską postawę wspiera najbardziej potrzebujących miasta Radomia, a także radomskie organizacje pozarządowe.
Formularze zgłoszeniowe należy przesłać w formie elektronicznej – scan wypełnionego formularza – na adres: radomobywatelski@umradom.pl lub złożyć osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych do 5 kwietnia 2017 r.
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem, który można znaleźć na stronie miasta.
W 2016 roku w kategorii Dobre Praktyki laureatem zostało Stowarzyszenie „Karuzela”. Nagrodę przyznano za wspieranie mieszkańców Radomia, głównie dzieci i młodzieży, w zakresie bezpłatnej diagnozy i konsultacji psychiatrycznej w uruchomionej w 2015 r. Poradni Rodzinnej. Kapituła przyznała również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” oraz Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”.
W kategorii Dobroczyńca Roku nagrodzona została Ewa Gawryś za działalność na rzecz mieszkańców osiedli socjalnych, dzieci i młodzieży, ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Natomiast tytuł Darczyńcy Roku otrzymała firma Kynoterapia Oskar – Monika Skórnicka, która wspiera osoby niepełnosprawne terapeutycznie oraz finansowo za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”.
Fot. radom.pl