Gesty Miłości Stowarzyszenia Fredry 1.



Stowarzyszenie Fredry 1. skupia ludzi z pasją i poczuciem misji. Dowodzi temu choćby projekt Gesty Miłości. Od Pomocy Innym Do Pomocy Sobie, skierowany do opiekunów osób niepełnosprawnych. Podsumowanie oraz uroczyste zakończenie tej szlachetnej inicjatywy odbędzie się 22 września.

– Przeprowadzamy różnego rodzaju projekty, które wspierają młodzież, osoby niepełnosprawne i te, które potrzebują wsparcia i pomocy. W poprzednich latach indywidualnie braliśmy udział w wielu projektach wykorzystując zdolności naszych trenerów, specjalistów i wykładowców. Aktywnie działamy na rzecz mieszkańców miasta, organizujemy nieodpłatne zajęcia przeznaczone dla indywidualnych lub zbiorowych odbiorców. Mamy bogate doświadczenie, a w realizacji zadań cechuje nas przede wszystkim to, że mamy wielką pasję i poczucie misji – mówiła Małgorzata Dobrowolańska, prezes Stowarzyszenia Fredry 1.

Gesty Miłości. Od Pomocy Innym Do Pomocy Sobie

Stowarzyszenie Fredry 1. zmierza do końca realizacji projektu Gesty Miłości. Od Pomocy Innym Do Pomocy Sobie, inicjatywy zawierającej się w szerszym programie pod hasłem „Chcemy pracować- innowacje w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych”. – My, wybrałyśmy sobie grupę dzieci niepełnosprawnych w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami, którymi przeważnie zajmują się rodzice z wielkim zaangażowaniem i miłością, poświęcając im każdą wolną chwilę. Opieka ta wiąże się z ciągłym czuwaniem, gotowością i stresem o życie dzieci. Z tego powodu w tym projekcie zajęliśmy się właśnie opiekunami, by im ulżyć w codziennych troskach – opisywała Joanna Tam, członkini Stowarzyszenia Fredry 1.

W ramach projektu Gesty Miłości. Od Pomocy Innym Do Pomocy Sobie dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia z psychologiem, muzykoterapeutą, rehabilitantem oraz z informatykiem, który uczył uczestników jak poruszać się w internecie, a także po założonej na potrzeby projektu stronie internetowej. – Ludzie, którzy do nas przyszli skorzystali nie tylko jako uczestnicy zajęć, ale także otrzymali wsparcie. Dowiadujemy się, że dzięki temu projektowi zaczęli inaczej patrzeć na swoje problemy, stali się otwarci i nauczyli się inaczej rozmawiać oraz reagować na traumatyczne sytuacje. To wszystko powoduje, że żyje się im inaczej, dlatego jest sens realizowania tego typu projektów i wdrażania społecznych innowacji w życie – dodała Małgorzata Dobrowolańska.

Uroczyste zakończenie projektu Gesty Miłości. Od Pomocy Innym Do Pomocy Sobie odbędzie się 22 września br.

Stowarzyszenie Fredry 1. nie zamierza osiadać na laurach. Kolejnym projektem, które członkinie zamierzają zrealizować będzie program poruszający problem nietolerancji wobec dzieci niepełnosprawnych w przedszkolach i szkołach.

Komentarze



CLOSE
CLOSE