full screen background image

Abc pracy przed kamerą – spontaniczne kreowanie świataZa dwa dni upływa termin zgłoszeń na warsztaty Kameralnego Lata- Abc pracy przez kamerą. Szkolenia dedykowane są młodzieży, która pragnie związać swoją przyszłość z aktorstwem. O tym, czego uczestnicy zajęć będą mieli szansę się nauczyć podczas jednego z czterech spotkań, opowiadają prowadzący- Katarzyna Dorosińska i Marek Braun.

Katarzyna Dorosińska i Marek Braun to zawodowi aktorzy związani z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Duet poprowadzi spotkanie pod hasłem: Keith Johnstone – spontaniczne kreowanie świata. Droga aktora od szkoły filmowej do zdobycia pierwszej roli. – Nasze warsztaty będą się opierać na technice Keith’a Johnstone’a, który skupia się na danym momencie i intuicji scenicznej- tłumaczyła Katarzyna Dorosińska. – Dla niego najważniejsze jest spotkanie aktorów tu i teraz, a w samym aktorstwie stawia na spontaniczność i żywą rozmowę z partnerem. Johnston zachęca do kreatywnego używania wyobraźni, którą ćwiczy poprzez techniki improwizacyjne. My, podczas naszych warsztatów, również będziemy chcieli wykorzystać improwizację. Uczestnicy naszych zajęć mogli w praktyce pobawić się swoją wyobraźnią, ale przede wszystkim spotkać się z drugim człowiekiem przed kamerą. To właśnie jest najistotniejsze w aktorstwie. Żywy człowiek, wyobraźnia i wolność. O tym opowiemy i te aspekty zaproponujemy młodym ludziom, którzy do nas trafią.

– A trafić na zajęcia do tej pary bez wątpienia warto. Duet tworzą doświadczeni aktorzy, którzy od dawna pracują z młodzieżą, odnosząc na tym polu sukcesy. – Kasia i Marek są inspirujący. Ich kontakt z młodymi osobami jest niesamowity. Młodzież słucha ich z wytrzeszczonymi oczami, chłonąc każde słowo. Widać jak czekają na ich radę, na każdą sugestię. Wszyscy doskonale współpracują – opisywała Karolina Adamczyk, koordynator American Corner Radom oraz dyrektor Kameralnego Lata. Okazuje się jednak że, rola mentora to trudne zadanie. – Jest to duże wyzwanie, a także spora odpowiedzialność, by nie sprowadzić swoich „uczniów” na manowce. W rekompensacie taka praca to także ogromna przyjemność, ponieważ mamy szansę spotkać się z drugim człowiekiem i przekazać mu swoją wiedzę oraz doświadczenie. Mam nadzieję, że w ramach zbliżających się warsztatów przyjemność, którą odczuwamy jako nauczyciele pojawi się również po drugiej stronie – mówił Marek Braun.

Warsztaty Abc pracy przed kamerą odbędą się w dniach 2-5 lipca bieżącego roku.

Więcej na temat warsztatów znajdziesz tutaj.

Informacje o tegorocznym Kameralnym Lecie są tu.

Komentarze