full screen background image

Agnieszka Górska – z sejmiku do sejmu9134 głosy zapewniło Agnieszce Górskiej z Szydłowca mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach parlamentarnych. Nowa posłanka przysięgę już złożyła i, jak zapowiedziała w programie Mocna Rozmowa na antenie Radia Radom, jest gotowa do działania

Agnieszka Górska posłem na sejm została po raz pierwszy. Wcześniej, przez blisko cztery kadencje, była radną sejmiku województwa mazowieckiego. Jak twierdzi posłanka, Szydłowiec i powiat szydłowiecki mierzą się z podobnymi problemami jak inne miasta i regiony.
– Pomysłów do zrealizowania jest wiele ale nie można zapomnieć o drugiej stronie, samorządowej, która musi powiedzieć w czym potrzebna jest pomoc – mówi posłanka Górska.

Jak zaznacza Górska Prawo i Sprawiedliwość Ziemi Szydłowieckiej ma również swoje projekty, które chciałoby zrealizować.

Jednym z najważniejszych problemów do rozwiązania jest duże bezrobocie, które teraz w powiecie szydłowieckim wynosi ponad 22 procent. Wynik mógłby być niższy, gdyby zachęcić inwestorów do tworzenia miejsc pracy, ale do tego potrzebne są tereny inwestycyjne – mówi Agnieszka Górska. Nowo zaprzysiężona posłanka przyznaje, że takiej oferty dla inwestorów nie widziała.

Jak zauważa Górska Szydłowiec i powiat szydłowiecki to region bardzo atrakcyjny inwestycyjnie, któremu niczego nie brakuje. – Jest trasa S7 i w perspektywie lotnisko w Radomiu – dodaje posłanka.

Agnieszka Górska do momentu wyboru na posła na sejm pracowała w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szydłowcu.

Komentarze