Air Show 2017 w Radomiu nie będzie!Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 nie odbędą się. Ministerstwo Obrony Narodowej przysłało pismo, w którym wycofuje się z organizacji imprezy. W zamian proponuje jednodniowy piknik z pokazami polskich pilotów.

W czwartek, 1 czerwca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której mieli się pojawić przedstawiciele MON oraz Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych i przedstawić program tegorocznych pokazów i formułę ich finansowania. Niestety nie pojawili się.

Za to rano prezydent otrzymał faks, że przedstawicieli nie będzie. W piśmie napisano, że została podjęta decyzja o organizacji jednodniowych pokazów 27 sierpnia – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.


MON proponuje, żeby 27 sierpnia zorganizować w Radomiu jednodniowy piknik, na którym zaprezentowaliby się polscy piloci. Miałaby być również wystawa statyczna.
Jednak miasto nie jest zainteresowane tym wydarzeniem. – Jeśli wojsko chce, niech sobie organizuje ten piknik. My jako miasto nie będziemy go sobą firmować – powiedział Mateusz Tyczyński.
Radni również zagłosowali za odrzuceniem propozycji MON. Zadeklarowali wolę dalszej współpracy na rzecz organizacji Międzynarodowych Pokazów Air Show w Radomiu w 2018 roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE