Air Show 2021 zagrożoneAir Show 2021 stoi pod znakiem zapytania. Organizacja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w przyszłym roku może być niemożliwa, z uwagi na prace budowlane prowadzone na radomskim lotnisku

O tym, że nie ma pewności, czy Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się w Radomiu w przyszłym roku – informował dziś w „Mocnej Rozmowie” Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Jak tłumaczył, lotnisko na Sadkowie jest teraz wielkim placem budowy, a przeprowadzanie pokazów w takich warunkach byłoby utrudnione, dlatego impreza może zostać przełożona na kolejny – 2022 rok – tłumaczył wiceminister.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, a decyzje w tym zakresie zapadną w najbliższych tygodniach. MON przygotował koncepcję pogodzenia pokazów z pracami na lotnisku. Jednak z uwagi na to, że Air Show to nie tylko dwudniowe pokazy lotnicze, ale też duży ruch samolotów i treningi, pod uwagę brane są wszystkie scenariusze – dodaje Skurkiewicz.

Międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show odbywają się w Radomiu od 2000 roku. Ostatnie odbyły się dwa lata temu. Popisy i akrobacje pilotów oglądało wówczas około 200 tys osób.

Komentarze