Akcja CZYTAJ PL w Miejskiej Bibliotece PublicznejZamknięte biblioteki to nie wymówka od czytania. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Czytaj PL. W jej ramach książki do czytania bądź słuchania są dostępne za darmo online

Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych laurów. 12 tytułów dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków.
W wyselekcjonowanej „dwunastce” znajdziemy m.in. „Zimowlę” Dominiki Słowik, która ukazała się pod patronatem KMLU i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki. W akcji znalazł się też zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za którą autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą „Czarne morze” Karoliny Macios, także opublikowana pod patronatem KMLU, a także „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka i Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. Każdy sympatyk czytania znajdzie tutaj coś dla siebie – zapewnia Marta Trojanowska z działu promocji książki i biblioteki Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

 

Aby wziąć udział w akcji wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink, dzięki której będzie można uzyskać dostęp do 12 darmowych e-booków i 10 audiobooków – informuje Trojanowska. 

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji Czytaj PL dotarło z najlepszymi książkami na wszystkie kontynenty świata, w tym do Polski. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Znowu czytam”. Jak twierdzą organizatorzy motto akcji  pokazuje, że książki można chłonąć w każdej sytuacji. Darmowe e-booki dla uczestników akcji Czytaj PL będą dostępne do końca listopada.

Komentarze