Alicja Fiodorów z medalem na 100 metrów

Po nieudanym biegu na 200 metrów, tym razem Alicja Fiodorów zrehabilitowała się i zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów, osiągając czas 12.61.

Alicja Fiodorów w pięknym stylu zrehabilitowała się za przegrany bieg na 200 metrów, gdzie zajęła 4. miejsce, przegrywając z Chinką Li Lu o 0,08 sekundy brązowy medal. Tym razem to Chinka oglądała plecy naszej zawodniczki, przegrywając z nią o zaledwie i, aż 0,01 sekundy. Pierwsza na mecie zameldowała się ponownie Amerykanka Deja Young z czasem 12.39.

We wtorek rywalizowali również pozostali zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Osób Niepełnosprawnych Start Radom. W kategorii niepełnosprawności (T 36) w skoku w dal Mariusz Sobczak zajął siódme miejsce z wynikiem 4.87 m. Zwyciężył Ukrainiec Roman Pavlyk (5.63) przed Rodrigo Parreirą Da Silva z Brazylii (5.55) i Australijczykiem Braydenem Davidsonem (5.39).

W biegu na półtora kilometra rywalizował Marcin Kossakowski (kategoria T 11), który osiągnął fantastyczny czas 4.14;07. Jego przewodnikiem był Sylwester Lepiarz. Tym wynikiem zagwarantował sobie udział w biegu finałowym, który odbędzie się w piątek (21 lipca) o godz. 21:43. Warto zaznaczyć, że ten wynik był najlepszym w karierze Marcina Kossakowskiego oraz najlepszym czasem eliminacji.

Przypomnijmy, że W środę na 100 metrów w kategorii niepełnosprawności (T35) pobiegnie Jagoda Kibil, która w Anglii była już piąta na 200 metrów. Natomiast Mateusz Owczarek wystartuje w dwóch konkurencjach. Najpierw o godz. 20:10 19 lipca (środa) wystartuje w półfinale biegu na 100 metrów. Finał tej konkurencji zaplanowano na godz. 21:15. Owczarek weźmie również udział w konkursie skoku w dal, który rozegrany zostanie w piątek, o godz. 21:35.