Andrzej Majdan uniewinnionySąd Rejonowy w Radomiu oczyścił Andrzeja Majdana z zarzutów o współudział w zamieszkach, które miały miejsce 24 czerwca 2017 r., podczas obchodów 41. rocznicy Radomskiego Czerwca ’76

Sąd Rejonowy w Radomiu uniewinnił Andrzeja Majdana. Chodzi o działacza Komitetu Obrony Demokracji, który 24 czerwca 2017 r. został pobity przez pięciu mężczyzn związanych z Młodzieżą Wszechpolską. Do zdarzenia doszło podczas obchodów 41. rocznicy Radomskiego Czerwca ‘76. Prokuratura uznała wówczas Majdana za współwinnego zamieszek.

— Sąd Rejonowy w Radomiu oczyścił mnie z zarzutów — mówi Andrzej Majdan.

W dzień ogłoszenia wyroku pod budynkiem Sądu Rejonowego w Radomiu stawili się reprezentanci ugrupowań wspierających Majdana. Pojawili się m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia “Radomianie dla Demokracji”, Strajku Kobiet oraz KOD-u.

— Jesteśmy tu, by wesprzeć Andrzeja oraz walczyć o sprawiedliwość — mówi Waldemar Bukalski ze Stowarzyszenia “Radomianie dla Demokracji”. 

Sprawców pobicia Andrzeja Majdana uznano za winnych. Sąd wymierzył im karę od roku i dwóch miesięcy do półtora roku pozbawienia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cel społeczny w wymiarze 24 godzin miesięcznie. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze